• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۳:۱۲

دوران گردشگری طلایی پیش رو است


برای معرفی ایران دو سال فرصت داریم مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری گفت: اگر بتوانیم در ۲سال آینده ایران را معرفی کرده و گردشگر جذب کنیم تا ۲۰ سال آینده بهره برده ایم. پس باید هر چه زودتر پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

غلام حسین حسینی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در گفتگو با خبرنگار آناهید نیوز با اشاره به اینکه دوران طلایی برای گردشگری پیش رواست و باید متصدیان امر سفر و گردشگری از این فرصت بهره برداری فراوان کنند، افزود:در سال ۲۰۱۶ بعد از اتفاقات پساتحریم کسانی که شاید به دلایل مختلف به ایران نمی آمدند یا کمتر می آمدند دیگر بهانه ای برای نیامدن به ایران ندارند شاید در دو سال آینده، سال طلایی پیش رو داشته باشیم. در آن سال می توان بهره ای برای سالهای آینده برد و شرایط اقتصادی مطلوبی فراهم کرد تا گردشگرانی که برای اولین بار به ایران می آیند بتوانند مبلغ گردشگری ایران باشند. این کار مستلزم آن است که فضاهای اقتصادی را سریعتر بهبود بدهیم و بتوانیم پروژه های نیمه کاره را سریعتر به پایان برسانیم. سال ۲۰۱۶ برای ما سال بسیار خاصی در حوزه گردشگری است می توان میزان گلنگ زنی هایمان را با روبان چینی ها هماهنگ کنیم.

وی افزود: برای سال ۲۰۱۶ باید همه پروژه های نیمه تمام را کامل کنیم ، پروژه هایی را که می توانیم تا پایان سال محقق کنیم را به سرانجام برسانیم. با این دید می توان عملیاتی حرف زد. باید در ایجاد زیرساخت های گردشگری عجله کنیم و از فرصت پیش آمده در یکی ، دوسال آینده استفاده کنیم و ایران را معرفی کنیم، می توانیم از آن تا ۲۰ سال دیگر بهره ببریم.

 

حسینی،گردشگری2

 

حسینی گفت: چند سال پیش روزی به نام روز ملی نفت در تقویم ملی ثبت شد که اتفاق خوب و بزرگی بود و باور ملی بر این بود که می توانیم با ملی شدن نفت دست اجنبی را از نفت ایران جدا کنیم. ولی الان اقتصاد مبتنی بر نفت برخی جاها به ما لطمه می زند. تنها چیزی که می تواند جایگزین آن شود ، گردشگری است. باید بتوانیم به اندازه نفت ارزش گردشگری را بالا ببریم. اگر اقتصاد مبتنی بر نفت کم شود می توان پتانسیل ویژه گردشگری را پررنگ کرد. باید بدانیم که انرژی گردشگری را معادل نفت و یا بالاتر بدانیم و به تبع آن حرکت های نمادین داشته باشیم که بتوانیم کم کم خودمان و زندگی مان را براساس این محور قرار دهیم. گردشگری دولتی نیست بلکه مردمی و عمومی است. همه باید به این باور برسند که گردشگران خارجی با ورودشان به ایران فقط سود به هتلدار و آژانسدار نمی رسانند، بلکه می توانند زندگی همه مردم را حتی راننده تاکسی را متحول کنیم.

وی با بیان اینکه گردشگری صنعتی بدون دود (سبز) و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است و فضاهای کسب و کار در کشور باید متناسب با تغییرات و افزایش تقاضا باشد و امیدواریم اقتصاد مبتنی بر گردشگری نیز با تکیه بر پتانسیل های فراوان کشورمان رونق بیشتری بگیرد، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ شرکت استانی داریم که مشغول فعالیت های مختلف هستند.

به گفته وی : تحقق بخش هایی از اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری امکانپذیر می باشد و حوزه گردشگری می تواند اقتصاد نفت محور کشور مارا تبدیل به اقتصاد گردشگر محور بنماید.

غلامحسین حسینی درباره آسیب‌های بوجود آمده برای شرکت‌هایی از جمله شرکت توسعه گردشگری که مدتی در مزایده ای به مرحله فروش رسیده‌اند و یا واگذار خواهند شد به خبرنگارآناهید نیوز گفت: یکی از اتفاقات ناخوشایندی که در کشور می افتد این است که شرکت‌هایی که نام واگذاری روی آنها گذاشته می شود، «تنبلی خاص واگذاری» در آنها ایحاد می شود. یعنی از هیات مدیره تا پرسنل دچار رکود در فعالیت می شوند.

حسینی ادامه داد: از همه شرکت‌هایی که برای واگذاری می روند باید مراقبت ویژه‌ای انجام داد. تا زمانی که وارد لیست واگذاری می شوند؛ تا زمانی که واگذار شدند، به خارترین وضعیت ناشی از تبعات روانی واگذاری ها دچار نشوند. این یک عارضه است که دچار شرکت های قابل واگذاری می شود، فکر می کنم یکی از بهترین مصادیق آن شرکت توسعه گردشگری است که از سال ۸۹ این اتفاق برایش افتاد و در یک مرحله پیشرفته تر، حتی واگذار نیز شد. این اتفاقات موجب می شود شرکت بهم ریخته و آسیب ببیند. باید کمی قوانین سخت شود تا بهانه ای برای کم کاری نداشته باشیم.

وی درباره فعالیت های شرکت توسعه گردشگری برای ایجاد زیرساخت های گردشگری نیز گفت: این شرکت وظیفه دارد تا بخشی از زیرساخت‌های کشور را تامین کند مانند مراکز اقامتی و هتل ها، شرکت های سرمایه گذاری که در زیر مجموعه این شرکت قرار دارند نیز وظیفه جذب سرمایه گذار را به عهده گرفته اند. این شرکت ها در روند آسیبی که واگذاری به شرکت وارد کرد، نیز قرار گرفته و آنها هم آسیب زیادی دیدند و دچار مضمحل بودن شدند.

غلامحسین حسینی گفت: یکی از برنامه‌های در دست اقدام ما ثبت گروه‌ هتل های بین المللی لاله است که در حال انجام است و در این راستا نیز تلاش کردیم با وجود تمامی محدودیت‌ها، نگاه توسعه خدمات و توسعه مشارکت بخش خصوصی را داشته باشیم؛ که بهره برداری از هتل تاریخی بیستون کرمانشاه بعنوان ششمین عضو گروه هتل های بین المللی لاله، بر همین اساس است.

پایان پیام


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."