• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۵۳

سفر در پارک ملی ژانگجیاجی چین


پارک ملی ژانگجیاجی یکی از زیباترین پارک‌های ملی چین با مناظری بسیار زیبا، تفریحات هیجان‌انگیز و هزاران ستون سنگی مرتفع است.

ژانگجیاجی که در منطقه زیبای ولینگ یانگ در ۲۷۰ کیلومتری از شهر چانگشا، مرکز استان هونان چین در میان جنگل‌های انبوه واقع شده، هزاران ستون سنگی را در خود جای داده که ارتفاع برخی از به چند صد متر می‌رسد و شاخص‌ترین ویژگی جغرافیایی این پارک هستند.

آناهید نیوز_ این پارک ملی بهترین پارک ملی جنگلی چین و جزو زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی این کشور بوده و طبیعتی مثال‌زدنی و منحصر‌به‌فرد با حیات‌وحش و رود و آبشارهای وصف‌ناپذیر دارد. از شاخص‌ترین جاذبه‌های این پارک ملی می‌توان به آسانسور بیلانگ (Bailong Elevator) اشاره کرد که مرتفع‌ترین آسانسور جهان در فضای باز با ارتفاع ۳۲۶ بوده و سه طرف آن از شیشه ساخته است. در ضمن طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان با طول ۴۳۰ متر و ارتفاع ۳۰۰ متر یعنی پل شیشه‌ای ژانگجیاجی (Zhangjiajie Glass Bridge) و طولانی‌‌‌ترین تله‌کابین جهان به طول ۷۴۵۵ متر نیز در این پارک ملی ایجاد شده است.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."