• تاریخ خبر : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۷:۳۷

شب های سفید سن پترزبورگ


علاوه‌بر موزه‌ها، بناها و کلیساهای دیدنی طبیعت سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین عوامل برای جذب گردشگران است. همچنین یکی از مواردی که طبیعت این شهر را منحصر به فرد می‌کند، «شب‌های سفید» (White Nights) آن است. این پدیده‌ی طبیعی زیبا در حد فاصل ماه‌های ژوئن تا ژوئیه، مصادف با ماه‌های خرداد و تیر تقویم شمسی، رخ می‌دهد و در پی وقوع آن روشنایی آفتاب تا ۱۹ ساعت در این منطقه افزایش پیدا می‌کند و شب‌ها از تاریکی نسبی کمتری برخوردار می‌شوند. به همین بهانه، جشن‌ها و مراسم گوناگونی در گوشه و کنار این شهر برگزار می‌شود.

آناهید نیوز_ «کیریل نیژماکف» (Kirill Neiezhmakov) عکاس اوکراینی تبار، در طی سفر خود به این شهر در شب‌های سفید، ویدیویی زیبا از جاذبه‌ها و دیدنی‌های سن پترزبورگ تهیه کرده است که در ادامه توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

یک فکر در “شب های سفید سن پترزبورگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."