• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۸:۴۲

آثار تاریخی ایران در ژاپن به نمایش درآمد


آثار تاریخی ایران برای اولین‌بار همراه با گنجینه سوشوئین در موزه ملی توکیو به نمایش درآمد.

 

آناهید نیوز- گنجینه شوسوئین متعلق به قرن هشتم میلادی است که در برگیرنده آثار تاریخی از جمله آثار تاریخی مهمی از دوره ایران باستان است که توسط امپراطور شومو و همسرش کومیو در دوره نارا جمع آوری شده و سالی یک بار در شهر تاریخی نارا در غرب ژاپن به نمایش در می‌آید.

 

 

hhi3485

 

این آثار تاریخی طرفداران زیادی از ژاپن و دیگر کشورهای جهان دارد به گونه‌ای که برای بازدید از این موزه به این شهر می‌روند که نشانه عمیق روابط تاریخی در آسیا به ویژه ایران، چین و ژاپن دارد.

 

چندی قبل نمایشگاه سوشوئین به دلیل تغییر دوره تاریخی هی سی به دوره جدید ری وا با بر تخت نشستن امپراطور جدید در سال ۲۰۱۹، برای اولین بار در توکیو و در موزه ملی ژاپن نیز به نمایش درآمد و چند میلیون بازدید کننده را به سوی خود جلب کرد.

 

از جمله اشیا ایرانی به نمایش درآمده در موزه ملی توکیو می‌توان به ساز عود با چهار تار که از ایران آمده و در ژاپن به اسم بیوا شناخته می‌شود، چوب معطر ۶۰ سانتی متری از درخت صندل که بر روی آن به زبان قدیمی فارسی یعنی پهلوی مطلبی نوشته شده، گلابدان بزرگ با سری به شکل پرنده از دوره ساسانیان به صورت لاک الکل با طرح اصیل پارسی، جام با سری به شکل اژدها و کاسه شیشه‌ای هشتاد تکه‌ای متعلق به قرن ششم با درخشندگی غیر قابل توصیف اشاره کرد که در کنار آثار متعدد دیگر استقبال فراوان مخاطبان و بازدیدکنندگان را برانگیخت.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."