• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۸:۰۵

آثار تاریخی هلندی ها مسافران ایران  


مدیر موزه ملی ایران گفت: نمایشگاهی از آثار تاریخی کشور هلند برای نمایش به ایران می آید.

 آناهید نیوز- جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران گفت: پیرو برپایی نمایشگاه آثار تاریخی ایران در شهر آسن هلند قرار است در مذاکراتی با مسئولان موزه درنتز در حاشیه نمایشگاه ایران درباره زمان پرپایی این نمایشگاه صحبت شود.

 

 

هلند

 

نوکنده تصریح کرد: ما می خواهیم تا در مدت زمانی که آثار تاریخی ایران در کشور هلند برپا است، یک نمایشگاه متقابل نیز از کشور هلند در ایران برگزار کنیم. قرار بود این نمایشگاه سال ۲۰۲۰ در تهران برپا شود اما اکنون با توجه به اتفاقات سیاسی در جهان در نظر داریم تا این نمایشگاه زودتر برپا شود. این موضوع را با مسئولان موزه در میان گذاشته و آنها نیز با سفارت ایران در لاهه تماس گرفتند و از این موضوع استقبال کردند، منتهی خواستار توضیح درباره سه موضوع شدند یکی درباره تاریخ زمان نمایشگاه، دوم درباره امکانات موزه  و سوم خواستار مصونیت دولتی شدند.

 

وی افزود: در حاشیه نمایشگاه آثار تاریخی ایران در هلند درباره این موضوع مذاکره خواهیم کرد و احتمالا این نمایشگاه مهرماه در تهران برپا شود.

 

نوکنده به مهر گفت: آثار تاریخی ایران در این نمایشگاه تحت بیمه هلند است و آثاری که به ایران بیاید نیز با هزینه و بیمه هلندی ها به نمایش گذاشته می شود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."