• تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۴:۳۳

آشنایی با دروازه ارگ سمنان


 

کمتر جایی پیدا می‌شود که هم کویر داشته باشد، هم جنگل و هم آسمان صاف برای رصد ستارگان و هوایی پاک برای نفس کشیدن. اما استان سمنان که فاصله اندکی با تهران دارد و حتی در آخرهفته ها به جای اینکه در ترافیک جاده چالوس به سربرد از زیبایی طبیعی و تاریخ این استان لذت برد.

آناهید نیوز- سمنان با آب و هوای دوگانه اش همیشه بهشت گردشگرانی بوده که دوست داشته اند طبیعت خشک و سبز را یکجا کنار هم ببینند. اگر شما هم جزو این دسته از مسافران هستید پیشنهاد می کنیم، استان سمنان را در لیست سفرهای خود قرار دهید.

 

 

ارگ

 

سمنان مام این موهبت‌ها را یک جا دارد که علاوه بر این قابلیت‌ها، هزاران اثر تاریخی، گونه‌های نادر جانوری و طبیعی و مناطق زیست محیطی را می‌توان به سایر جاذبه‌های استان سمنان اضافه کرد. یکی از اثار چشم نواز استان سمنان که با نخستین ورود در شهر می توان آن را دید دروزاه ارگ است.

 

دروازه ارگ سمنان دروازه‌ی شمالی و تنها اثر باقی مانده از ارگ سمنان است. قدمت این بنا در دوران قاجار و در دوران بهمن میرزای بهاالدین، فرزند فتحعلی شاه قاجار ساخته شده است. در این بنا کتیبه‌ای وجود دارد که بنا به آنچه در آن نوشته شده، این ساختمان در سال ۱۳۰۲ هجری قمری، در زمان سلطنت ناصر‌الدین شاه قاجار و حکمرانی انوشیروان میرزا، حمکران دامغان، شاهرود و بسطام به پایان رسیده است.

در دوران رضاشاه، هنگام ساخت خیابان‌ها و بناهای جدید، تمامی مجموعه‌ی ارگ دولتی قدیم، به جز دروازه‌ی شمالی آن تخریب شد. این اثر تاریخی در ۳۰ خرداد سال ۱۳۵۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

سفر به استان سمنان و بازدید از این جاذبه می تواند در لیست سفرهای هر مسافری در روزهای زمستانی باشد. پیشنهاد ما برای بازدید از استان سمنان با تور است چرا که سفر لت بخش تر خواهد بود ولی اگر تمایل به سفر با تور ندارید می توانید با قطار از میدان راه آهن تهران و یا اتوبوس  و سواری از ترمینال جنوب تهران خود را به سمنان برسانید.

اما؛ اگر سفر با تو را انتخاب می کنید. پیشنهاد ما سفر با گروه ایرانگردی مارکوپولو است که برند و نامی معتبر در برگزاری تورهای ایرانگردی و سفر های داخلی دارد.

این گروه سفر با تور به سمنان را طراحی و در سایت خود قرار داده است.

برای اطلاعات بیشتر برای سفر بهسمنان می توانید به سایت www.iranmarcopolo..ir  مراجعه یا با شماره تلفن۴۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان مارکوپولو حتما سفرپر خاطره ای را برایتان رقم خواهند زد.

از خاطرات و سفرنامه هایتان از سفر به سمنان برای ما بنویسید، به نام خودتان منتشر خواهیم کرد.

 

 

ارگ

 

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."