• تاریخ خبر : پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸
  • ساعت ۱۷:۴۷

اهدا لوح شهر ملی صنایع دستی به مدیر کل میراث فرهنگی فارس و شهردار شیراز


معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی در حاشیه بررسی روند  پروندهثبت جهانی شیراز و بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پارس با شهردار شیراز دیدار کردند

آناهید نیوزپویا محمودیا معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، غاده هیجاوی رئیس منطقه غرب آسیا واقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی، احمد الفارسی و ویدا توحدی ارزیابان این شورا، مصیب امیری مدیر کل وحیدر علی زاهدیان نژاد معاون صنایع دستی میراث فرهنگی فارس، حسین همتی رئیس اتحادیه تعاون صنایع دستیاستان فارس با همراهی هیاتی ظهر امروز سه شنبه ۲۶ آذرماه ۹۸ در حاشیه بررسی روند پرونده ثبت جهانی شیراز وبازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پارس با شهردار شیراز دیدار کردند.

30D95A60-780B-4D78-8E6D-2C2DA3808001

بنا بر این گزارش در این جلسه پویا محمودیان ضمن تشکر از حمایتهای رئیس منطقه غرب آسیا و اقیانوسیه شورایجهانی صنایع‌دستی و همکارانشان از جایگاه صنایع دستی ایران؛ از کاندید شدن همزمان ۴ شهر          ” شیراز،زنجان، ملایر و قاسم آبادبرای اولین بار در تاریخ شورا، برای دریافت عنوان شهر جهانی صنایع دستی خبر داد.

او افزود: توجه بیش از گذشته به ظرفیت غنی صنایع دستی کشور، علاوه بر ایجاد انگیزه و حس رقابت در هنرمندانکشور،  منجر به  کسب رتبه نخست ایران در ثبت شهرها  و روستای جهانی شد.

در ادامه غاده هیجاوی اضافه کرد: صدر نشینی ایران در جهان، بیانگر تلاش هنرمندان صنایع دستی برای معرفیایران به  عنوان یک کشور فرهنگی در دنیاست.

رئیس منطقه غرب آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در تشریح بازدید صبحگاهی خود از کارگاه هایصنایع دستی دانشگاه هنر و معماری دانشگاه شیراز، با ابراز خرسندی از شروع ماموریت خود از یک مرکزدانشگاهی، گفت: آموزش نقش مهمی در ارتقا جایگاه صنایع دستی و حفظ آن خواهد داشت و در این بازدید تلاشمسئولان برای حمایت از صنایع دستی در حوزه آکادمیک مشهود بود.

حیدر اسکندر پور شهردار شیراز نیز ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و برشمردن داشته های ملی و جهانی در حوزههای فرهنگیادبیتاریخیفلسفی و هنری، این شهر را پایتخت فرهنگی ایران نامید که شایسته کسب عنوان شهرجهانی صنایع دستی شدن  است.

شهردار شیراز از راه اندازی بازارچه هنر شیراز در یک گذر گردشگری بافت تاریخیفرهنگی این شهر خبر داد و تصریحکرد: این بازارچه نمونه کوچکی از بازار وکیل شیراز است و به زودی توسط مسئولین وزارت میراث فرهنگی، گردشگریو صنایع دستی کشور با هدف ایجاد فرصت عرضه و فروش مستقیم تولیدات هنرمندان صنایع دستی  و توسعهاقتصاد این حوزه به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

 گفتنی است در پایان این جلسه،  لوح شهر ملی صنایع دستی به مدیر کل میراث فرهنگی فارس و شهردار شیراز اهداشد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."