• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۶:۳۵

اولین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران از ۱۲ تا ۱۸ اسفند برگزار می شود


اولین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران با حضور ۱۴ گروه موسیقی از ۱۲ تا ۱۸ اسفند به میزبانی پردیس چارسو برگزار می‌شود. در این برنامه قرار است جمعی از هنرمندان موسیقی الکترونیک برای اولین‌بار گرد هم بیایند و آثار جدیدشان را برای علاقه‌مندان این سبک اجرا کنند.

 

photo5807613232888786160

 

طراح این فستیوال که در سال‌های گذشته سابقه مدیریت برنامه و همکاری با گروه ها و خوانندگانی را در کارنامه دارد، درباره این فستیوال می‌گوید: «حدود دو سال پیش یک تعداد هنرمند موسیقی الکترونیک با من صحبت کردند و قصد انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت داشتند. من هم دیدم که این استقبال و رشد موسیقی الکترونیک در کشور ما سریع است و گروه‌های درجه یک در حال رشد هستند. گروه‌هایی که لیبل‌ها و فستیوال‌های خارجی از آنها استقبال می‌کنند و کارشان بین‌المللی است. از سوی دیگر فستیوال موسیقی تلفیقی، موسیقی جز یا پیانو و معاصر داشتیم اما فستیوال موسیقی الکترونیک نداشتیم. همچنین موسیقی الکترونیک با شئونات و عرف جامعه ما مغایرت ندارد و روی برخی استیج‌ها کارهای الکترونیک را می‌شنویم.»

مدیر برگزاری فستیوال موسیقی الکترونیک تهران عنوان کرد: سال گذشته طی برگزاری جلسه ای با فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایده برگزاری فستیوال موسیقی الکترونیک تهران را مطرح کردیم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شد به همین منظور کار را آغاز کردیم و از همان سال گذشته دنبال مکانی بودیم که بتواند ویژگی های اجراهای مربوط به این فستیوال را دارا باشد که در ابتدا پردیس مگامال و برج آزادی مورد توجه قرار گرفتند اما بعدها تصمیم گرفته شد که این رویداد در نهایت میزبان علاقه مندان موسیقی در پردیس سینمایی چارسو باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه فضای جغرافیایی پردیس چارسو به گونه ای است که هم در محدوده مرکزی شهر قرار دارد و دسترسی طیف زیادی از مخاطبان به آن بهتر از دیگر تالارها است و دیگر اینکه اغلب فروشگاه های عرضه ادوات موسیقی به ویژه موسیقی الکترونیک عمدتا در این مکان تمرکز دارند بنابراین فضای موجود شرایط برگزاری فستیوال را در محیطی که نزدیکی بیشتری با محتوای برنامه دارد، بهتر می کند و امیدوارم در عمل نیز بتوانیم میزبان شایسته ای برای مخاطبان باشیم.

او در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: « تعداد زیادی گروه‌های الکترونیک بودند که خودمان به همراه آقای سروی، معاونت دفتر موسیقی، آنها را بررسی کردیم تا بهترین‌ها را انتخاب کنیم. برخی از آنها هم هنرمندان درجه یکی بودند که در ایران حضور نداشتند ولی ما هدف ما کشف و معرفی استعدادهای موسیقی این سبک است.»

وی درباره احتمال حضور هنرمندان و تهیه‌کننده‌های بین‌المللی در این فستیوال هم می‌گوید: «اصلی‌ترین هدف ما معرفی هنرمندان موسیقی الکترونیک اول به مخاطب ایرانی است و آنها برایمان در اولویت قرار دارند. به نظرم ابتدا باید هنرمندان موسیقی الکترونیک ایران روی صحنه بیایند و سپس در دوره‌های بعد سراغ هنرمندان بین‌المللی برویم. ما هنرمندانی داریم که فراتر از استعداد هستند و کارهایشان در خارج از کشور لیبل می‌شود. درباره تهیه‌کننده‌های خارجی باید بگویم که ما سعی می‌کنیم در ویدئوها و خبررسانی این اتفاق، بخش بین‌الملل را هم لحاظ کنیم تا به گوش آنها هم برسد. وقتی فستیوال موسیقی الکترونیک را داشته باشیم قطعاً نگاه تهیه‌کننده‌های خارجی به هنرمندان ایرانی این سبک تغییر می‌کند. پخش آنلاین کنسرت‌ها را هم خواهیم داشت و همین موضوع باعث می‌شود تا در خارج از ایران هم اجراها دیده شوند.»

مدیر برگزاری فستیوال موسیقی الکترونیک تهران درباره برخی از جزییات فستیوال گفت: امروز بسیار خوشحالیم که با حمایت خوب دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی میزبان ۱۴ پروژه موسیقایی از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه سال جاری باشیم که این اجراها در قالب های متفاوت میزبان تماشاگران و علاقه مندان موسیقی الکترونیک خواهند بود.

او در پایان صحبت هایش اظهار کرد: ما تلاش می کنیم در کنار این اجراها به تقویت فضای پژوهشی و علمی فستیوال نیز بپردازیم. نکته دیگر اینکه ما برای اجرای هرچه با کیفیت تر پروژه ها، تمهیداتی را نسبت به تجهیز فضای نوری و صوتی سالن انجام دادیم که امیدوارم بتواند رضایت گروه های شرکت کننده و تماشاگران را نیز فراهم کند.

خسروبیگی نهایتاً به این نکته اشاره کرد: « ما اولین فستیوال را برگزار می‌کنیم تا حمایت از موسیقی الکترونیک بیشتر شود و این موضوع به جریان بیفتد.»

 

photo5210884452606126399

 

اما برنامه اولین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران به این شرح است.

۱۲ اسفند: Anunnaki signal (سانس اول)، محمد رجبی (سانس دوم)
۱۳ اسفند: M.H PROJECT (سانس اول)، #TEHRAN (سانس دوم)
۱۴ اسفند: گروه jetpack به همراه عرفان قوی‌قلب و امیرعلی رحمانی (سانس اول)، محمد صادقی (سانس دوم)
۱۵ اسفند: محمد صادقی (سانس اول)، اشکام (سانس دوم)
۱۶ اسفند: elemaun (سانس اول)، خشایار روانگر (سانس دوم)
۱۷ اسفند: Ali.i.a.n (سانس اول)، پویا معمارزاده (سانس دوم)
۱۸ اسفند: پیام رونق (سانس اول)، نیما رمضان به همراه امیر بال افشان و سیاوش حسینی‌زاده (سانس دوم)، پویا معمارزاده (سانس سوم)

اجراهای پویا معمارزاده به همراه «طاها پارسا»، خواننده و آهنگساز گروه دنگ‌شو، خواهد بود. اولین فستیوال موسیقی الکترونیک به همت موسسه فرهنگی هنری «ندای سروشان» برگزار می‌شود و فروش بلیت‌هایش هم از روز دوشنبه ۳۰ بهمن از طریق سایت ایران کنسرت انجام شده.

فروش اینترنتی بلیت: فستیوال موسیقی الکترونیک

وب سایت: TEMFESTIVAL.COM

اینستاگرام: instagram.com/temfest.official

تلگرام: t.me/Temfest

خبرگزاری مهر

موسیقی ما

Ashkan Chegini & Negar Motevali – Visual Team


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."