• تاریخ خبر : شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۴:۴۸

اکراین، اجرای طرح تسهیل صدور روادید برای ایرانیان را در دستور کار قرار داد


گفته می شود، در مذاکرات «ابراهیم رحیم‌پور» معاون آسیا و اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه ایران و «پاول کلیمکین» وزیر خارجه اوکراین، وزیر خارجه اوکراین بر ضرورت توسعه هرچه بیشتر ارتباطات مردمی دو کشور تاکید و اعلام کرد که دولت این کشور در پی تسهیل مقررات اعطای روادید برای برخی کشورها از جمله ایران است.

آناهید نیوز ـ کلیمکین همچنین برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را حائز اهمیت خواند و بر ضرورت توسعه روابط در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی، صنعت و انرژی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط بین اوکراین و جمهوری اسلامی ایران گفت که تهران شریکی مطمئن، یک قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی است و رفع تحریم‌ها عامل دیگری در توسعه هر چه بیشتر روابط است.

 

%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86

 

رحیم‌پور معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط حسنه دو کشور در ۲۵ سال گذشته، سطح کنونی مبادلات تجاری را بسیار اندک اعلام و بیان کرد که برای نیل به هدف مبادلات بازرگانی بالاتر لازم است، ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شود.

وی بر ضرورت تدوین و امضای اسناد پایه برای رونق تجارت، رفع موانع بانکی، تسهیل صدور روادید، توسعه حمل و نقل بین دو کشور و تقویت هر چه بیشتر فعالیت‌های بخش خصوصی را تاکید کرد.

در دیدار رحیم‌پور و کلیمکین همچنین تحولات منطقه مورد تبادل نظر قرار گرفت و معاون وزارت امور خارجه ایران دیدگاه‌های جمهوری اسلامی را موارد مطرح شده ارائه کرد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."