• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۰:۳۰

سوغاتی که نمی شود بدون آن از کرمان رفت


آنهایی که به سفر کرمان رفته اند، می دانند دست خالی از این شهر نمی توان رفت و باید از خوردنی های این شهر خورد و برد. استان کرمان همانند وسعت پهناورش، سوغات زیادی دارد که هر سلیقه و نظری را راضی می کند.

آناهید نیوز- مانند دیگر استان های ایران، سوغاتی کرمان به دو بخش تقسیم می شوند: بخش اول برای آن هایی که اهل هنر هستند یعنی صنایع دستی کرمان و بخش دوم خوراکی های خوشمزه و فوق العاده ی کرمان که هر کسی را شیفته ی خود می کند. کلمپه کرمان، زیره ی کرمان، قاووت کرمان، عرقیات کرمان، کماچ سهن، خرمای بم معروفترین سوغات شهر کرمان هستند که قدمتی بسیاری در این شهر دارند. برای تهیه ی بهترین نوع از سوغات های کرمان حتما سری از بازار قدیمی آن بزنید.

 

 

زیره

 

* زیره
گیاهی است بسیار خوشبو و مقوی که امروزه در چرخه دارویی نیز جایگاه خاصی پیدا کرده است زیره انواع مختلفی دارد مانند زیره هفتادم، زیره نودم و زیره کبکو مرغوب ترین زیره رنگی سیاه دارد و معمولاً از دامنه های کوه هزار که گفته می شود هزار نوع گیاه دارویی در آن می روید به دست آمده. زیره پلو و دم کرده این گیاه از خواص زیادی برخوردار است.
* قوتو(قاووت )
از ۴۰ گیاه مانند سیاهدانه، خرفه، قهوه، کنف، جو برشته، بذر کتان، موردانه و… تهیه می شود. رنگ آن قهوه ای و همانگونه که از اسمش برمی آید دارای قوت بسیار و مقوی است. انواع دیگر آن پسته ای، نارگیلی و سبز است.

 

 

پسته1

 

* پسته
اگر چه پسته رفسنجان از شهرت خاصی برخوردار است اما پسته ای که امروزه در بازار کرمان عرضه می شود بعضاً محصول سیرجان، زرند و راور است. انواع پسته کرمانی عبارت از کله قوچی، اوحدی، رباطی، ممتاز، قرمز و واحدی است.
* حلوا پسته
جزو اصلی آن پسته است. انواع دیگر حلوای سنتی کرمان عبارتند از حلوای آرد برنج، حلوا کنف، حلوا گردو، حلوا نارگیل، حلوا کشو، حلوا گل زرد و حلوای نخود.

 

 

کلمپه-کرمان

 

* کلمپه
برای تهیه این شیرینی خمیر تهیه شده از آرد هشترخون (حاجی طرخان) را به اندازه یک نعلبکی پهن کرده و خرمای هسته گرفته و گردو روی آن گذاشته و با خمیر پهن شده دیگری آن را پوشش داده و پس از اضافه کردن مقداری ادویه و قرنفل آن را در فر یا تنور می پزند. کلمپه انواع مختلفی دارد مانند شکری، گردویی و…
* برشتو
نوعی شیرینی خوشمزه است که آرد سرخ شده در روغن را با شکر یا خرما مخلوط کرده و آن را به شکل لوزی برش می دهند. اگر خرما به آرد اضافه کنند آن را برشتوی خرما می گویند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."