• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
  • ساعت ۰۸:۲۵

بازدید بیش از ۱۳ میلیون تن ازخوزستان در نوروز ۹۶


در نوروز۹۶ بیش از ۱۳ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۴۸۰ تن از مناطق گردشگری از استان خوزستان بازدید کردند.

آناهید نیوز- خسرو نشان در این خصوص اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی خوزستان امسال برنامه‌های متنوعی را در سراسر استان به شکلی متفاوت برگزار کرد که از آن جمله می‌توان به جشن نوروزگاه اشاره کرد که در ۱۳ شهرستان شوش، هفتگل، شوشتر، ماهشهر، دزفول، ایزه، آبادان، شوشتر، اهواز، شادگان،مسجدسلیمان،باغ ملک و خرمشهر برگزار شد.

نشان افزود: نوروزگاه‌های خوزستان برنامه‌های متنوعی را در خود جای داد که از آن جمله برنامه‌های آئینی، بازی‌های محلی، موسیقی محلی و آداب و رسوم هر شهر و اقوام مختلف در این استان بود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

 

283315_703

 

 

8738_251

 

رئیس کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در ادامه افزود: همچنین کاروانی از کشتی ها، لنج‌ها و قایق‌ها در ماهشهر به راه افتاد و حرکت کشتی تفریحی در اروند رود و قایق رانی در محوطه میراث جهانی شوشتر از دیگر برنامه ها در این زمینه بود.

نشان تصریح کرد: برپایی ۳۷ نمایشگاه و ۲۶۵ غرفه صنایع دستی از دیگر برنامه‌های نوروز امسال بود.

وی در پایان گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ ، ۱۳ میلیون و ۹۵۴ هزارو ۴۸۰ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان خوزستان بازدید کردند که از این تعداد ۶ میلیون و ۱۶۸ هزارو ۳۸۴ نفر حداقل یک شب در این استان اقامت داشته‌اند.

 

منبع:ایلنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."