• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۹:۰۵

بانوی هفت هزار ساله مولوی در موزه ملی آرام گرفت


پس ها مدت ها کنش میان سازمان زیبا سازی شهرداری و میراث فرهنگی و انتقال بانوی کشف شده در خیابان مولوی و احداث موزه در این منطقه، بالاخره در چند روز گذشته بانوی هفت هزار ساله خیابان مولوی به موزه ملی انتقال داده شد و برای نمایش عمومی به همراه اثار کشف شده از خیابان مولوی در نمایشگاهی حضور یافت.

آناهید نیوز- اسکلت بانوی هفت هزار ساله تهران از امروز (یکشنبه) به مدت ۵۰ روز در بخش ایران باستان موزه ملی ایران رونمایی شد.

 

 

بانو

 

بانوی هفت هزار ساله ایران صبح امروز (۶ دی ماه) آغوش خود را برای بازدید ۵۰ روزه به روی مردم گشود تا در کنار آن، حدود ۳۴ شیء دیگر که در کاوش‌های خیابان مولوی به دست آمده بود نیز در نمایشگاه کشفیات باستان‌شناسی آثار هفت هزار ساله در معرض نمایش قرار داده شد.

به گفته «جبرییل نوکنده»، رییس موزه ملی ایران، این نمایشگاه قرار است تا پایان دهه فجر در این بخش از موزه ملی ایران دایر باشد و در صورتی که نمایشگاه دیگری جایگزین آن نشد، مدت آن تا نوروز تمدید می‌شود.

در این نمایشگاه ۲۹ ابزار سنگی به نمایش درآمده‌اند که ۱۷ قطعه‌ی آن متعلق به ۸ هزار و ۵۰۰ سال پیش و مابقی ابزارهای سنگی، هم‌دوره با زن ۷ هزار ساله هستند، ازجمله ظرف سالمی که بالای سر این بانوی ۷ هزار ساله به دست آمده بود.

 

 

بانو1

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."