• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۲:۳۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ایجاد ۱۲۰ هزار فرصت شغلی با توجه به ظرفیت های گردشگری


«با توجه به ظرفیت های گردشگری، باید از این صنعت برای ۱۲۰ هزار شغل استفاده کنیم.»

اناهید نیوز- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در افتتاح یازدهمین نمایشگاه گردشگری گفت: ظرفیت های گردشگری ازجمله، آژانس ‌ها، خدمات حمل‌ و ‌نقل زمینی، سازمان‌ های تبلیغاتی جذب گردشگری و اقامت گردشگران همگی جزو زنجیره گردشگری است که باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال استفاده شود، تا فقر در مناطق محروم را کاهش دهیم.

 

 

ربیعی

 

علی ربیعی بر ترویج گردشگری و اشتغال در کشور تاکید کرد و افزود: دو موضوع که مساله مهم وزارت کار به شمار می رود، مساله اشتغال و فقرزدایی در جامعه ایرانی است که گرشگری می تواند نقش مهم و تاثیرگذاری در این زمینه داشته باشد. ما در جاذبه ها، طبیعت و جاذبه های مذهبی در دنیا جایگاه مهمی داریم، افرادی که در این حوزه نخبه هستند باید این مهم را بدانند و در این حوزه فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه در نظام تدبیر و نرم افزاری کشور مشکل داریم گفت: نگاه ما به اشتغال هنوز سنتی است، باید ماده ۱۳۳ مالیاتی برای قوانین تشویقی در حوزه گردشگری اصلاح شود و بر روی جاذبه ‌ها متمرکز شویم و سرمایه‌گذاری روی جاذبه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، کنش ‌گران عرصه گردشگری باید بر روی جاذبه ‌ها کار کنند، سرعت اشتغال در گردشگری ۲ونیم برابر سایر حوزه‌ها است.

به گفته وزیر کار، در بحث نرم افزاری، باید روی جاذبه ها کار کنیم مثلا توریست نمی خواهد بیاید ایران در هتل ها پنج ستاره حضور بیاید بلکه برای آن شترهای ایرانی به کشورمان می آید بنابراین ما هم باید وام ها را به سمت جاذبه های گردشگری سوق دهیم. سهم بخش گردشگری از تولید ناخالص داخلی کشور ۷٫۷درصد است و سهم اشتغال این صنعت ۵٫۶درصد است که باید این ارقام افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: ما در حوزه تمدنی قرار دهیم، بنابراین می توانیم به ارتقای ایرانگردی با افزایش اشتغال گردشگری دنبال کنیم و تاکنون ۷ مسیر گردشگری و ایرانگردی را تدوین کردیم. بنابراین باید تورگردانان و حمل و نقل و بازاریابی گردشگری را حمایت و تقویت کنیم.

ربیعی همچنین از واگذاری وام روستای از این هفته در استان گیلان خبر داد و گفت: گردشگری باید در تمام مناطق کشور تعریف شود مثلا استان سیستان و بلوچستان از جمله مناطق مهم گردشگر پذیر است بنابراین وزارت کار می خواهد از بسته های صنایع دستی حمایت کند و فقر را در مناطق محروم با کمک گردشگری بهبود بخشد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور ما با دارا بودن اقوام متفاوت و متنوعی دارای یک حوزه تمدنی است، این حوزه تمدنی باید به حوزه گردشگری متصل شود، متاسفانه کمتر به این حوزه توجه شده است، باید مسیرهای گردشگری تعریف شود، خوشبختانه هفت مسیر تعریف شده است و ما تلاش می‌کنیم این مسیر را دنبال کنیم.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."