• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۶:۲۰

برگزاری نشست هم اندیشی مارکوپولو در شیراز


گردهمایی برند مارکوپولو با حضور بیش از ۱۴۰ مدیر و همکار فروش دفتر خدمات مسافرتی، مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان فارس، رئیس و اعضای هیئت مدیره، اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هتلدارن استان فارس و جمعی دیگر از فعالان گردشگری در هتل بزرگ شیراز برگزارشد.

 آناهید نیوز- حسن تقی زاده انصاری، مدیرعامل هلدینگ مارکوپولو در این  گردهمایی با اشاره به شعار سازمان جهانی جهانگردی در سال ۲۰۱۹»مشاغل و آینده بهتر« گفت: این انتخاب یک نوید در گردشگری جهانی و کشورمان به ارمغان می آورد که گردشگری می تواند باعث توسعه اشتغال و فراهم کردن زندگی بهتر برای هموطنان و جهانیان شود.

 

 

 

WhatsApp Image 2019-12-24 at 09.45.33

 

او با اشاره به رشد ۴درصدی جهانگردی از سال ۲۰۱۰ گفت: داشتن سهم ۷ درصد از صادرات جهان نشان دهنده اهمیت صنعت گردشگری در بین صنایع دیگر است و ضرورت تلاش بیشتر این عرصه اقتصادی پویا در کشور است.

انصاری با اشاره به رشد روز افزون فناوری در همه صنایع تاکید کرد: باتوجه به دانش جدید در همه حوزه ها ما نیاز داریم که از فناوری‌های نوین و دیجیتال و ویژگی های جدید بهره‌مند شویم.

وی خواستار کم شدن فاصله خدمات رسانی آنلاین و سنتی شد.

انصاری با اشاره به حوادث طبیعی  که از ابتدای سال گذشته گردشگری کشور با آن روبرو بود، گفت:در حوادث سیل اخیر همکاران فعال در گردشگری و همکاران مجرب مارکوپولو توانستند از حوادث ناگوار و رخدادهای مختلف برای همسفران به سلامت عبور کنند.

وی در ادامه به نحوه تشکیل گروه گردشگری مارکوپولو در سال ۸۰ اشاره کرد و افزود: برند مارکوپولو با حضور هیات موسسی از پیشکسوتان صنعت گردشگری تشکیل شد، گروهی که توانست با کارآفرین خلاقانه ۲۰۰ نفر همکار بطور منظم در هشت حوزه تخصصی خدمات گردشگری و تور و هزارو ۵۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم ایجاد شغل کند.

وی ادامه داد: مارکوپولو در همان بدو تاسیس  به رضایتمندی مشتری اعم از گردشگران و همکاران فروش توجه داشت به همین دلیل در راستای این سیاست و برنامه های نوآورانه در این مراسم گرد هم آمده ایم.

انصاری با اشاره به فعالیت شرکت های تابعه به خدماتی که ارائه می دهند اشاره داشت و گفت:  شرکت سفرهای خارجی، سفرهای ایرانگردی و طبیعت گردی، آموزش، گردشگری الکترونیک، اکو کمپ، گردشگری سلامت، آموزشی و پژوهشی، هتلهای زنجیره ای و سامانه آنلاین رزرو هتل های مختلف های ایران و جهان  موضوعاتی است که به آن مارکوپولو می‌پردازد.

 

 

WhatsApp Image 2019-12-24 at 09.45.58

 

وی ادامه داد: این شرکت سالانه در ۴۰ رویداد و نمایشگاه مهم گردشگری جهان و داخلی حضوری فعال دارد و تلاش می‌کند در حوزه ورود گردشگر به کشور و در ارائه خدمات گردشگران خدمات مطلوب خود را ارائه کند

مدیرعامل شرکت هلدینگ گردشگری مارکوپولو  به ماموریت این شرکت در ارتقاء سطح کمی و کیفی اشاره کرد و ادامه داد:در راستای ارائه خدمات مطلوب و متمایز اکو کمپ کویری در حال احداث است و سال آینده فاز اول آن به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی به فعالیت های آموزشی با حفظ سرمایه‌های انسانی اشاره کرد و گفت: در همین راستا در یک سال گذشته با دانشگاه شریف قراردادهای همکاری امضا کرده ایم و به زودی خبرهای خوبی ارائه خواهد شد.

وی به حوزه مسئولیت های اجتماعی مارکوپولو اشاره کرد و توضیح داد : این شرکت در این حوزه ، حضور فعال دارد و تاکنون در چندین برنامه سالانه گردشگری معلولین، محیط زیست ،درختکاری و… خدماتی را به جای گذاشته است.

*سفر به قطب شمال برای جستجوگران طبیعت

در ادامه این گردهمایی کیانوش محرابی، مدیرعامل شرکت طبیعت گردی مارکوپولو با اشاره به افزایش سفرهای طبیعت گردی و کشف طبیعت در بین گردشگران  گفت: در کشور ما هم همگام با سایر جهان فعالیت های ماجراجویانه افزایش پپدا کرده است و با افزایش این فعالیت ها و بدلیل محدودیت های آموزشی نیز آمار حوادث و آسیب ها هم نگران کننده است.

محرابی در ادامه با اشاره به تعریف ATA از گردشگری ماجراجویانه ، این فعالیت را یک تخصص خواند که در بیشتر مواقع توسط افراد غیر متخصص اجرا می شود که  منجر به حوادث می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت طبعیت گردی مارکوپولو در برگزاری تورها  گفت: در تورهای طبیعت گردی به نوعی عمل کرده ایم که همه خانواده ها و افراد بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.

محرابی به برگزاری تورهای داخلی طبیعت گردی و خارجی اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی طبیعت گردی عمومی و تخصصی را  نیز در راستای سیاست های ارتقا سطح کمی و کیفی مارکوپولو برگزار می کنیم

مدیرعامل شرکت طبیعت گردی مارکوپولو به برگزاری سفرهای ماجراجویانه در نوروز ۹۹اشاره کرد و گفت: فعالیت طبیعت گردی با انواع تخصص ها از جمله عکاسی، نجوم، ژئوتوریسم، دیدار از قبایل و …سرکاردارد. از این رو در نوروز۹۹ سفر به قطب شمال را برای آنان که خواهان و در جستجوی پدیده های طبیعت هستند برنامه ریزی کرده ایم.

او افزود: در سفر به قطب شمال اقامت در کلبه و دیدار از هتل های زیر آب را در برنامه خواهیم داشت.

*برگزاری تورهای کروز آسیایی

در بخش دیگر گردهمایی، احمدی ، مدیرعامل شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو به برگزاری تورهای جدید آسیایی کروز اشاره کرد و گفت: شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو در ۷۰ مسیر تور خارجی برگزار می کند و آمادگی مشاوره برای دریافت خدمات متنوع روادید را دارد.

او به برگزاری تورهای ویژه با تعداد و علایق خاص برای کشورهای سوئیس و ایتالیا اشاره کرد و گفت: کشور سوییس در ارائه خدمات گردشگری و صدور روادید خود با ۵ شرکت قرار داد، دارد که یکی از  این شرکت ها، مارکوپولوست . از این رو این شرکت آمادگی برگزاری هرنوع توری را برای گردشگران دارد.

احمدی به رزواسیون آنلاین هتل های خارجی،ترانسفرهای فرودگاهی،بیمه مسافرتی،Cip  فرودگاهی اشاره کرد و گفت: این شرکت خواهان همکاری گسترده با تمامی دفاتر خدمات مسافرتی است و براساس این همکاری ها امتیازاتی را در نظر گرفته است.

او همچنین از خدمات متمایز تورهای کانادا و انگلیس خبرداد.

*برگزاری تور تهرانگردی برای ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در نوروز۹۸

محمدرضا افشاری، مدیرعامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو گفت: ۷۰ تن به طور مستقیم در این شرکت فعال هستند و به رزرو تورهای ورودی، داخلی،ایرانگردی و تشریفات و سایر خدمات می پردازند.

وی به برنامه ریزی برای  ۲۰۰ مقصد اشاره کرد و توضیح داد:تورهای ترکیبی، توربرای علایق خاص، انفردای از جمله تورهای بود که در سال ۹۸ تا کنون برگزار شده است.

افشاری گفت: مارکوپولو یکی از توراپراتورهای برتر در سال ۹۸ است که توانست تورهای تهرانگردی را در نوزوز برای بیش از ۷ هزارو ۶۰۰ تن اجرا کند.

او به استانداردهای تعیین شده برای راهنمایان تورهای مختلف اشاره کرد و گفت:از لحظه ورود تا اتمام تور برای راهنمایان برنامه‌ریزی شده، ما به مسافران مان رویا می فروشیم از این رو سعی می‌کنیم بهترین خدمات را ارائه بدهیم وکوچکترین  های خدمات را ببینیم.

افشاری به استفاده از رانندگان آموزش دیده در وسایل حمل و نقل اشاره کرد و گفت: ما در مارکوپولو به آنچه بیشتر می اندیشیم ارائه خدمات مطلوب است از این روتوانسته ایم رضایتمندی ۹۲درصدی را کسب کنیم.

وی در ادامه به رزرو آنلاین بیش از هزارو ۳۷۶ هتل و مرکز اقامتی در سامانه مارکوپولو اشاره کردو گفت: گردشگران می توانند با مراجه به سامانه ایرانگردی مارکوپولو ضمن خرید تورهای گوناگون، از رزواسیون آنلاین تمامی هتل های کشور، خدمات آنلاین فرودگاهی، تشریفات فرودگاهی بهره ببرند.

او همچنین به ارائه بالاترین تخفیف هتل ها در نوروز ۹۹ از سوی برند اشاره کرد

*تقدیر از مهمانوازان نوروز ۹۸

یادآور می‌شود در حاشیه این نشست از «مهندس جاویدان» مدیرکل هتل بزرگ شیراز  و « آقای ابیوردی » مدیر رزواسیون هتل بزرگ شیراز به دلیل مهمان نوازی شایسته از گردشگران بویژه مشارکت در مسئولیت اجتماعی و ارائه خدمت به حادثه دیدگان سیل شیراز در نوروز سال ۹۸ از سوی مدیران ارشد برند مارکوپولو با اهدای تابلو و صنایع دستی تقدیر شد.

همچنین در پایان مراسم از مدیران دفتر خدمات مسافرتی پرسیا تور، دفتر خدمات مسافرتی دراک و دفتر خدمات مسافرتی گردشگران شهر راز به عنوان شرکتهای پرفروش با اهدای تقدیس تقدیر شد همچنین از دفتر خدمات مسافرتی شناساگشت به دلیل افزایش فروش تقدیر شد

همچنین به قید قرعه از طرف هتل رفاه مشهد، وستریا تهران، الماس ۲ مشهد ، هتل امیران  نیشابور، پکیج اقامت رایگان به مدعوین اهدا شد.

در پایان گردهمایی، با گرفتن عکس یادگاری، پذیرایی و ضیافت شام، این شب بیاد ماندنی خاتمه یافت.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."