• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۹:۲۶

تابلوی کشف‌شده پس از ۷۰ سال حراج می‌شود


یکی از آثار مهم «ال اس لوری» ـ نقاش مشهور بریتانیایی ـ که تاکنون هیچگاه به نمایش عموم گذاشته نشده بود، پس از ۷۰ سال در حراجی کریستیز به فروش گذاشته می‌شود.

 

آناهید نیوز-‌ این تابلو نقاشی که سال‌ها بر دیوار خانه محققی به نام «لئونارد دی همیلتون» نصب شده بود، «کارخانه،‌ شهر پندلربری» نام دارد و به نظر می‌رسد گل سرسبد رویداد حراج آثار هنری مدرن بریتانیایی «کریستیز» باشد که در بیست و یکم ژانویه برگزار می‌شود.

 

 

61519261

 

مدیر بخش آثار هنر مدرن بریتانیایی حراجی کریستیز بیان کرد: «این اثر یک تابلو نقاشی دوست‌داشتنی و یک ترکیب بی‌نظیر است. در این تابلو تمامی عناصری که از «‌لوری» انتظار می‌رود پیدا می‌شود … در این نقاشی تعداد بسیاری از افراد که کارهای متفاوتی انجام می‌دهند، چندین خانه و کارخانه که در پس زمینه نقاشی شده‌اند را می‌توان دید. این تابلو نقاشی یک اثر تمام عیار از «لوری» است.»‌

 

تصویر نخستین کارخانه نساجی مجهز به نیروی برق بریتانیا که در سال ۱۹۰۵ افتتاح شد و در سال ۱۹۸۴ تخریب شد، موضوع اصلی این نقاشی است که به نحوی می‌توان گفت به تازگی کشف شده است.

 

گران‌ترین اثری که تاکنون از«لوری» در حراجی‌ها به فروش رفته دو تابلو نقاشی «مسابقه فوتبال» ‌و «سیرک پیکدیلی» بوده است که هر کدام به قیمت ۵.۶ میلیون پوند به فروش رفته‌اند.

 

برای تابلو نقاشی «کارخانه،‌ شهر پندلربری» ارزش تخمینی ۷۰۰ هزار الی یک میلیون پوند تعیین شده است.

 

«لارنس استفن لوری» که در سال ۱۹۷۶ در سن ۸۸ سالگی درگذشت بیشتر برای به تصویر کشیدن زندگی طبقه‌ کارگر مشهور بود. وی متولد شهر منچستر و نقاش سلطنتی در مراسم تاجگذاری ملکه در سال ۱۹۵۳ بود. در سال ۱۹۷۶ تصویر یکی از آثار او روی تمبرهای انگلیس نقش بست.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."