• تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۱۵

جالب ترین جشنواره های غذا در کدام کشورها هستند(۱)


گردشگران هم انواع مختلفی دارند، برخی از آن‌ها به جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی علاقمندند و معمولاً تمام وقت سفر خود را به گشت و گذار در بناهای تاریخی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و اماکنی از این دست می‌گذرانند. دسته‌ای دیگر از گردشگران علاقمند به تفریحات پر شر و شور هستند و سفری پر از سر و صدا و هیجان را آرزو می‌کنند و در بدو ورود به کشور مقصد، اقدام به جستجوی مراکز تفریحی می‌کنند.ماجراجویان دسته بعدی هستند؛ اینها سفرهای پر از استرس را تجربه می‌کنند و ویژگی‌هایی نزدیک به انسان معاصر دارند! این‌ها حیات سفرشان را در رنج جستجو می‌کنند و هر چه رنج بیشتری برای انجام سفر بر آن‌ها تحمیل شود، علاقه بیشتری از خود نشان می‌دهند…

اما شاید عجیب و غریب‌ترین دسته از گردشگران، شکموها باشند!! این‌ها کسانی هستند که به امید جشنواره‌های غذا و یا حتی تجربه طعم‌های مختلف به کشورهای دوردست سفر می‌کنند و تمام خواسته‌شان از سفر، دستیابی به فرمول‌های ناشناخته آشپزی‌ است!
آناهید نیوز- یکی از مواردی که گردشگران را در سراسر جهان به خود جلب می کند، مسابقات و جشنواره های یک ناحیه است. در بین جشنواره های رنگارنگی که در کشورهای مختلف انجام می شوند جشنواره‌های غذا از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. این جشنواره در حقیقت مجموعه ای از فرهنگ غذایی هر کشور است.غذا در حقیقت بخش مهمی از فرهنگ هرکشور است.هرساله در کشورهای مختلف جالب ترین جشنواره های غذا و جشنواره غذا برپا می شود. در این نوع فستیوال ها شما می توانید انواع غذاهای یک ناحیه را پیدا کنید از پیتزا و شکلات داغ تا غذاهای محلی و حتی غذاهایی که با نوآوری علاقه مندان برای اولین بار است که میبینید. گردشگران کنجکاو همواره علاقه مند هستند که غذاهای جدید را تجربه کنند. سوال مهم این است که آیا جشنواره های غذایی آنقدر جذابیت دارند که به خاطر شرکت در آنها برنامۀ یک سفر را تنظیم کنیم؟ جالب ترین جشنواره های غذا که شناخته شده تر هستند کدامند؟ بهترین جشنواره های غذایی جهان کدامند؟

 

1__hamgardi_foodie1

 

جشنواره غذا کیک ماه، چین
در اواسط پاییز دومین جشن مهم کشور چین پس از سال نو برگزار می شود. این جشنواره که به آن جشنوارۀ نیمۀ پاییز یا کیک ماه نیز گفته می شود همه ساله در نیمۀ هشتمین ماه تقویم کشور چین برپا می شود. هدف از جشنوارۀ کیک ماه در حقیقت شکرگزاری و تشکر از ماه است و این جشنواره قرنها قدمت دارد. در جشنوارۀ کیک ماه غذاهای مختلفی تهیه می شود. همچنین کیکی سنتی پخته می شود که به کیک ماه موسوم است.این کیک به شکل ماه کامل گرد است و در تهیۀ آن از زردۀ تخم مرغ، رب عناب، لوبیای شیرین، عصارۀ صدر و پنج مغز استفاده می شود. کیک ماه دارای طعمی دلپذیر و شیرین است. مرسوم است که در روز جشن کیک را تکه می کنند و آن را به نشانۀ برآورده شدن آرزوها به دوستان و عزیزانشان هدیه می کنند.

 

1509268749_32_1__hamgardi_1

 

جشنواره غذا پیتزا،ایتالیا
ایتالیا را به عنوان کشوری با غذاهای لذیذ می شناسند در این کشور انواع مختلفی از غذا تهیه می شود که بسیاری از آنها مانند پاستا و پیتزا شهرت جهانی دارند. همه ساله در این کشور چهار جشنوارۀ غذایی مختلف برگزار می شود اما بدون شک جشنوارۀ پیتزا پر طرفدارترین آنهاست. امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به پیتزا علاقه مند نباشد. امتیاز پیتزا نسبت به غذاهای دیگر سراسر جهان این است که میتوان با کمی تغییر آن را متناسب با سلیقه و ذائقۀ افراد مختلف کشورهای مختلف تهیه کرد .انواع مختلف پیتزا و پپرونی ثابت کرده است که در پیتزا هیچ محدودیتی وجود ندارد. بدون شک شما پیتزاهای خوب زیادی خورده اید اما هیچ چیز به اندازۀ چشیدن یک پیتزای ایتالیایی در خود ایتالیا آنهم در یک جشنوارۀ مخصوص پیتزا نمی تواند هیجان انگیز تر باشد. برای شرکت در این جشنواره باید در ماه سپتامبر به ناپل بروید. مدت جشنوارۀ پیتزا یک هفته است و فرصتی لذت بخش برای تجربۀ انواع پیتزاست.

 

1509268750_834_1__hamgardi_2

 

جشنواره غذا ملبورن،استرالیا
تصور کنید که با صدها نفر دور میز طویلی نشسته اید و ناهار می خورید. ماه مارس زمان مناسبی است که به استرالیا سفر کنید. اگر در دهم ماه مارس در ملبورن باشید می توانید یک جشنوارۀ خوشمزه را تجربه کنید و انواع غذا و نوشیدنی های مردم استرالیا را با دستپخت سرآشپزهای ماهر و حرفه ای تناول کنید.در این جشنواره یک ناهار دست جمعی محلی در میان سرگرمی های تدارک دیده شده صرف می شود. این یک جشنوارۀ شاد و صمیمی است که در طی آن افراد دور میزی که ۳۵۰ متر طول دارد در کنار هم می نشینند و انواع غذاهای سنتی و لذیذ استرالیایی را با نوشیدنی های دلخواه خود میل می کنند.

 

1__hamgardi_MFWF_WLL-Lunch-2013-smaller

 

جشنواره غذا سالن شکلاتی، فرانسه
در تمام دنیا فرانسه به عنوان بهشت شکلات شناخته می شود. امکان ندارد شما راهی شهرهای فرانسه شوید و از شکلاتهای خوشمزه و قهوۀ بی نظیر این شهر بی نصیب بمانید. شکلاتهایی که در بسته بندی های جذاب با طعم های بیاد ماندنی در بازارهای این کشور پیدا می شود. اما هیچ کدام آنها نمی توانند به اندازۀ جشنوارۀ شکلات خیره کننده باشند. این جشنواره که نزدیک به صد سال قدمت دارد از سال ۱۹۲۲ به صورت سالانه در شهر پاریس و چند شهر دیگر جهان برپا می شود. در سال ۲۰۱۶ و در ماه اکتبر جشنوارۀ شکلات در شهر پاریس برگزار شد در این جشنواره شیرینی پزهای حرفه ای در کارگاه های خود شکلات را برای ایجاد کتاب های شکلاتی، جوایز شکلاتی و حتی یک شوی فشن شکلاتی به کار برده بودند. تصور کنید یک ردیف لباس زنانۀ پر از چین با دامن ها و بلوزها و کفش هایی از جنس شکلات که هرکدام با تون رنگی خاصی از قهوه ای روشن تا تیره ترین قهوه ای شکلات سیاه ساخته شده اند. حتی اگر به شکلات علاقه نداشته باشید تماشای این جشنواره دلپذیر خواهد بود.

 

1509268752_777_1__hamgardi_35

 

جشنواره غذا طعم ها،سنگاپور
همه ساله جشنواره ای به مدت چهار روز در سنگاپور برگزار می شود که در آن بهترین رستوران های جهان با سی نوع غذای لذیذ با هم رقابت می کنند. خصوصیت اصلی این جشنواره این است که در طول مدت آن بهترین غذاهای دنیا را با کمترین قیمت سرو می کند.شرکت کنندگان در این جشنواره این فرصت را دارند تا با مشهورترین سرآشپزهای دنیا دیدار و گفتگو کنند.

 

1__hamgardi_c24ee56413bba9c26774905fe6a6cf77

 

جشنواره غذا بیکن، ساکرامنتو
این یک جشنوارۀ واقعا خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. بهتر است بدانید که بیکن تکه های باریکی از گوشت خشک یا نمک سودۀ ، گاو، گوسفند،  بوقلمون و مرغ است که با سس های مختلف مزه دار می شود. بیکن ها در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارند. بیکن ها محبوبیت زیادی دارند. از این نوع گوشت می توان به صورت تنهایی استفاده کرد یا آن را در پخت غذاهای مختلف استفاده کرد.در شهر ساکرامنتوی آمریکا همه ساله جشنواره ای برگزار می شود که در آن صبحانه های مختلفی با گوشت بیکن پخته می شود. این غذاها توسط بیش از صد رستوران مختلف تهیه می شوند. در این جشنواره مسابقات اشپزی بین سرآشپزهای مختلف انجام می شود.

 

1__hamgardi_c700x420

 

جشنواره غذا پوتین (Poutine)، اتاوا، کانادا
یکی از غذاهای مشهور در کشور کانادا پوتین است. این غذای سنتی که امروزه جزئی جدا نشدنی از فرهنگ مردم کانادا است اولین بار در استان کبک ایجاد شده است. برای درست کردن این غذا سیب زمینی سرخ شده را با آب گوشت و کشک سرو می کنند. تقریبا در تمام رستوران های کشورکانادا می توانید پوتین را پیدا کنید. چرا که طبخ آن کار بسیار ساده ای است و افراد بسیاری مخصوصا گیاهخواران آن را دوست می دارند. البته برای افراد گیاهخوار پوتین را بدون گلوتن می پزند. به دلیل محبوبیت زیاد این غذا در کشور کانادا و اتاوا،همه ساله جشنوارۀ ویژه ای برای آن برگزار می شود که در آن شرکت کنندگان انواع مختلفی از سرگرمی ها و بازی ها با سیب زمینی را تجربه می کنند.

 

1__hamgardi_8686112_10-canadian-summer-food-festivals-totally_tad7e78b5


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."