• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۱:۵۵

جالب ترین جشنواره های غذا در کدام کشورها هستند(۲)


گردشگران هم انواع مختلفی دارند!! برخی از آن‌ها به جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی علاقمندند و معمولاً تمام وقت سفر خود را به گشت و گذار در بناهای تاریخی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و اماکنی از این دست می‌گذرانند. دسته‌ای دیگر از گردشگران علاقمند به تفریحات پر شر و شور هستند و سفری پر از سر و صدا و هیجان را آرزو می‌کنند و در بدو ورود به کشور مقصد، اقدام به جستجوی مراکز تفریحی می‌کنند. ماجراجویان دسته بعدی هستند؛ اینها سفرهای پر از استرس را تجربه می‌کنند و ویژگی‌هایی نزدیک به انسان معاصر دارند! این‌ها حیات سفرشان را در رنج جستجو می‌کنند و هر چه رنج بیشتری برای انجام سفر بر آن‌ها تحمیل شود، علاقه بیشتری از خود نشان می‌دهند…

اما شاید عجیب و غریب‌ترین دسته از گردشگران، شکموها باشند!! این‌ها کسانی هستند که به امید جشنواره‌های غذا و یا حتی تجربه طعم‌های مختلف به کشورهای دوردست سفر می‌کنند و تمام خواسته‌شان از سفر، دستیابی به فرمول‌های ناشناخته آشپزی‌ است!

آناهید نیوز- یکی از مواردی که گردشگران را در سراسر جهان به خود جلب می کند، مسابقات و جشنواره های یک ناحیه است. در بین جشنواره های رنگارنگی که در کشورهای مختلف انجام میشوند جشنواره‌های غذا از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. این جشنواره در حقیقت مجموعه ای از فرهنگ غذایی هر کشور است.غذا در حقیقت بخش مهمی از فرهنگ هرکشور است.هرساله در کشورهای مختلف جالب ترین جشنواره های غذا و جشنواره غذا برپا میشود. در این نوع فستیوالها شما میتوانید انواع غذاهای یک ناحیه را پیدا کنید از پیتزا و شکلات داغ تا غذاهای محلی و حتی غذاهایی که با نوآوری علاقه مندان برای اولین بار است که میبینید. گردشگران کنجکاو همواره علاقه مند هستند که غذاهای جدید را تجربه کنند. در این مقاله شما را با چند مورد از مهمترین جشنواره های غذایی جهان آشنا خواهیم کرد. سوال مهم این است که آیا جشنواره های غذایی آنقدر جذابیت دارند که به خاطر شرکت در آنها برنامۀ یک سفر را تنظیم کنیم؟ جالب ترین جشنواره های غذا که شناخته شده تر هستند کدامند.

 

1__hamgardi_foodie1

 

جشنوراه کباب دنده (Ribfest)، تورنتو، کانادا
پارک سنتنیال (Centennial Park) شهر تورنتو همه ساله میزبان یکی از شلوغ ترین جشنواره های شکم چرانی در کانادا است. بیشتر از ۱۵۰۰۰۰ نفر در این جشنواره شرکت می کنند و افراد زیادی با پخت کباب دنده مهارت های آشپزی خود را به نمایش میگذارند.در کنار طبخ غذا ، در این جشنواره انواع سرگرمی ها نیز برای جوانترها تدارک دیده شده است. آتش بازی در شب، شعبده بازی های سرگرم کننده، بازی های دسته جمعی و رنگ آمیزی صورت از دیگر سرگرمی های این جشنواره غذا هستند.

 

1__hamgardi_1891056_607530322671551_1962178688_n

 

جشنواره طعم های شیکاگو، آمریکا
آمریکایی ها همواره به خوش اشتها بودن شهرت دارند و شاید اثبات این ادعا برگزاری بزرگترین جشنوارۀ غذای جهان در این کشور باشد.اگر در ایام جشنوارۀ طعم ها به شهر شیکاگو سفرکردید باید در این جشنواره که از بهترین جشنواره های غذایی جهان است؛ شرکت کنید. در جشنوارۀ طعم ها انواع غذاهای لذیذ توسط رستورانها و فست فودهای مختلف سرو میشود. شما میتوانید غذاهای درجه یک را امتحان کنید. طعم هایی بیاد ماندنی و خوشمزه. همچنین در کنار این جشنواره سرگرمی هایی نیز تدارک دیده شده است. از جمله آن میتوان به برگزاری بازی و کنسرت ها اشاره کرد. حضور سرآشپزهای مشهور موجب رونق بیشتر جشنوارۀ طعم شیکاگو شده است.

 

1__hamgardi_99

 

جشنواره شکموها، انگلستان
افراد شکمو و دوست داران غذا در انگلستان به ماههای آوریل و می علاقۀ زیادی دارند چرا که در این زمان جشنواره ای ویژۀ شکم پرستان در این کشور برگزار می شود. در جشنوارۀ غذایی شکموها افراد میتوانند تمام غذاها را امتحان کنند. این جشنواره که از معروف تریم جشنواره های غذایی جهان است، با حضور سرآشپزهای مشهور برگزار می شود و در آن روش طبخ انواع غذاها آموزش داده میشود همچنین افراد می توانند مواد اولیه سالم و طبیعی محلی را برای غذاهایشان تهیه کنند.

 

1__hamgardi_East-london-street-food-brick-lane1

 

جشنواره غذاهای دریایی، اسپانیا
علاقه مندان به غذاهای دریایی در اسپانیا همه ساله در ماه اکتبر جشنواره ای را برگزار می کنند که قدمت آن به سال ۱۹۶۳ می رسد. در این جشنواره حاضران می توانند انواع مختلف غذاهای دریایی را میل کنند. سالانه دهها هزارنفر برای شرکت درجشنوارۀ غذاهای دریایی راهی اسپانیا می شوند تا از لذت خوردن بهترین غذاهایی دریایی اروپا در بهترین جشنواره های غذایی جهان برخوردار شوند.

 

1__hamgardi_enjoy-a-seafood-festival-at-edge-thumbnail

 

جشنواره بزرگ پنیر، آمریکا
بدون شک پنیر از پرکاربرترین مواد غذایی در سراسر جهان است. صدها نوع از پنیر در کشورهای مختلف وجود دارند که کاربردهای متفاوتی دارند. از پنیرهای صبحانه تا پنیر پیتزا و …حتی در تهیۀ بعضی از شکلاتها نیز از پنیر استفاده می شود. از انواع پنیر میتوان به پنیر فتا، چدار، ماسکارپونه و پارمزان اشاره کرد که هر کدام به روش خاصی تهیه می شوند و مزۀ خاص خود را دارند. در جشنوارۀ پنیر آمریکا که از بهترین جشنواره های غذایی جهان است، می توانید هم غذا بخورید و هم تفریح و سرگرمی را در کنار دیگران داشته باشید.

 

1__hamgardi_1-Cheese-Display-at-Entrance

 

جشنواره گیاهخواری، تایلند
بیشتر جشنواره های گیاهی که تا اینجا گفته شده مرتبط به گوشت و فراورده های گوشتی بودند اما با رشد گیاهخواری ، علاقه مندان به حفظ طبیعت نیز دست به کار شدند. کشور تایلند همه ساله به مدت نه روز جالب ترین جشنواره های غذا را برگزار می کند که ویژۀ گیاهخواران است. در این جشنواره فقط و فقط غذاهای گیاهی سرو می شود و شرکت کنندگان میتوانند از انواع مختلف پنیر ، سوسیس توفو و غذاهای فاقد گوشت لذت ببرند. در پایان هر روز نیز اپرای چینی برگزار می شود. در کنار این سرگرمی هایی مثل بازی های کوچک و رنگ آمیزی صورت نیز وجود دارد.

 

1509268758_782_1__hamgardi_6

 

جشنواره بین المللی غذا و نوشیدنی اپکوت (Epcot)، آمریکا
پارک موضوعی اپکوت والت دیزنی همه ساله و به مدت دو ماه میزبان جشنواره ای خوشمزه است. در این جشنواره ۱۱ کشور جهان انواع مختلفی از غذاهای مشهور، شکلات و آبنبات و سوغاتی های خوراکی کشور خود را به معرض نمایش می گذارند.همچنین غذاهای سرآشپزهای معروف نیز در جشنواره با هم رقابت می کنند.

 

1__hamgardi_660

 

نمایشگاه غذا و نوشیدنی خوب، آفریقای جنوبی
کشور آفریقای جنوبی همه ساله جالب ترین جشنواره های غذا و نوشیدنی را با حضور بیشتر از ۲۰۰ شرکت تولید کننده برگزار می کند. در این جشنواره انواع خوراکیها ، نوشیدنی ها و غذاهای لذیذ برگزار می شود.همچنین در این جشنواره سرآشپزهای شناخته شده جلساتی را برگزار میکنند که موضوع آن تغذیۀ سالم است

 

1__hamgardi_520


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."