• تاریخ خبر : شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
  • ساعت ۱۳:۲۰

دریافت سیستمی برنامه سفر گردشگران خارجی از آژانس ها و دفاتر مسافرتی با کمک سامانه ساتگ


رییس حراست ویژه پلیس مهاجرت  گفت:دریافت سیستمی برنامه سفر گردشگران خارجی از آژانس ها و دفاتر مسافرتی با کمک سامانه ساتگ انجام می شود.

آناهید نیوز_سرهنگ داود محمدی رئیس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه در سیزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در سوم اسفند سال جاری در محل موزه دفاع مقدس ، ضمن تبریک روز جهانی راهنمایان گردشگری گفت : حضور راهنمایان متعهد ، متخصص و دلسوز نسبت به منافع کشور علاوه بر ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مدیریت تخلفات و جرائم این حوزه به گسترش چتر حمایتی ناجا از طریق کنترل نامحسوس اتباع خارجی منتهی خواهد شد .

 

 

858AAE40-ED06-42F4-AC82-C1752264391D

وی با اشاره به خدمات مرزی،اقامتی،فقدان مدارک مسافرتی وغیره ارائه شده توسط پلیس مهاجرت وگذرنامه در جریان سفر گردشگران خارجی به کشور به تشریح نقش برجسته و شاخص این پلیس در صنعت گردشگری کشور پرداخت .

این مقام انتظامی سپس با تأکید بر حمایت پلیس از شغل و حرفه راهنمایان گردشگری با الزام معرفی راهنمای کارت دار وزارت میراث توسط آژانس ها و دفاتر مسافرتی برای اعطای مجوز تورگردانی ، همکاری متقابل راهنمایان با پلیس را خواستار شد .

رئیس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه در ادامه از آمادگی نیروی انتظامی برای ارتقاء دانش و دانستنی های پلیسی راهنمایان و سایر صنایع وابسته به گردشگری کشور و افزایش مراودات دو طرفه آموزشی خبر داده و کاهش ملموس دریافت شکایات و انتقادات از برخوردهای عوامل ناجا با تورهای گردشگری را محصول آموزش و وحدت رویه ایجاد شده در مواجهه با گردشگران خارجی در ناجا دانست .

وی همکاری  ناجا در حذف امهار ورود و خروج به کشور و روادید فیزیکی و همچنین شروع به کار برخی مناطق آزاد به مانند اروند در کنار تصمیماتی به مانند بلامانع شدن تردد گردشگران خارجی با موتور سیکلت های بالای ۲۵۰ سی سی را به عنوان مهمترین اقدامات نیروی انتظامی در راستای توسعه گردشگری کشور معرفی کرد .
سرهنگ داود محمدی در خاتمه با تقدیر و تشکر از اعضای جامعه راهنمایان گردشگری اظهار امیدواری کرد راه اندازی سامانه ساتگ یا همان ساماندهی تورهای گردشگری و دریافت سیستمی برنامه سفر گردشگران خارجی از آژانس ها و دفاتر مسافرتی بتواند تسهیلات جدیدی را در طول سفر گردشگران خارجی در قالب تور و گروه به کشور ایجاد نماید .

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."