• تاریخ خبر : پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۲۱:۲۸

در دوازدهمین گردهمایی ؛راهنمایان از خواسته های خود گفتند


گرامی داشت روز جهانی راهنمایان گردشگری عصر روز پنجشنبه ۲ اسفند در باغ موزه دفاع مقدس با حضور نمایندگانی از ناجا، راهنمایان تور، جامعه هتلداران، جامعه تورگردانان و سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

آناهید نیوز- در این مراسم علی رجبی،دبیر دوازدهمین گردهمایی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: حداقل مدرک راهنمایان گردشگری کارشناسی است. اگر به اجرای تورهای باکیفیت توجه شود، شاهد اجرای تور یک روزه با دلقک ترین تورلیدرها نخواهیم بود. حداقل خواسته ما این است که اگر سازمان میراث فرهنگی وزارتخانه شود، اجازه ندهد تور بدون راهنما در ایران تردد کند و یا از راهنماهای بدون کارت استفاده شود.

حسن خلیل ابادی،عضو شورای شهر تهران گفت: این نوید را می دهم که در سال ۹۸ لایحه سازمان گردشگری شهرداری تصویب شود.

 او گفت: در دوره پنجم شورا و در حوزه مدیریت شهری  به میراث فرهنگی و توسعه گردشگری اهمیت داده شد. ما توانستیم با کمک سایر همکاران در شورای شهر در برنامه سوم شهرداری که از سال آینده شروع می شود، شهرداری را موظف به ارائه لایحه ای کنیم که منجر به ایجاد سازمان گردشگری شود.

وی افزود: این لایحه قبلاً دو بار رد شده بود و با این استدلال که نباید توسعه نیرو داشته باشد. این در حالی است که در بخش های دیگر نیروها را توسعه می دادند اما ایراد گرفتند که نباید نیروها را در این بخش توسعه داد.

خلیل آبادی تصریح کرد: در این دوره نوید می دهم در سال ۹۸ لایحه سازمان گردشگری تصویب شود و موضوع میراث فرهنگی و گردشگری در مدیریت شهری دیده شود و تهران بتواند جایگاه خود را به دست آورد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."