• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۲:۱۶

دیدار با اقلیت هایی که در حوزه صنایع دستی در اقلیت هستند


در آستانه سال نو میلادی؛

دیدار با اقلیت هایی که در حوزه صنایع دستی در اقلیت هستند

 

آغاز سال نو میلادی بهانه ای شد برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تا با هنرمندان ارزشمند صنایع دستی کار اقلیت دیداری صیمانه داشته باشند و پای در دل آنها بشیند

آناهید نیوز- امروز دوشنبه(۷ دی ماه) جمعی از خبرنگاران حوزه صنایع دستی به همراه مدیر کل سازمان میراث  فرهنگی استان تهران و معاون صنایع دستی به دیدار سه تن از هنرمندان فرهیخته  صنایع دستی رفتند وبا تبریک سال نو میلادی از فعالیت آنها تجلیل کردند.

نشان تانیک، استاد برجسته مجسمه سازی که بسیاری از تندیس های موزه گنجعلی خان کرمان از آثار اوست، هنرمند نخست این دیدار بود. او از ۱۲ سالگی  و به صورت کار آموزی با هنر مجسمه سازی زندگی کرده است. بسیاری از سردیس های مطرح از مشاهیر بزرگ همچون شهر یار و شریعتی و همچنین بزرگان سیاسی کشور از جمله رجایی و با هنر از آثاری است که می توان در مجموعه استاد نشان به آن اشاره کرد.

 

 

دیدار5

 

او در این دیدار از انتخاب ناموزن تندیس های محیطی و تندیس های شهری  گفت و بیان کرد: مجسمه های چینی که امروزه  وارد بازار کشور شده است ، ارزش هنرمندان و هنر فاخر ایرانی را از بین برده است.

او از تعامل نکردن شهرداری با هنرمندان صنایع دستی یاد کرد و گفت:هنر محیطی در کلان شهری همانند تهران با بافت سنتی آن و سابقه تاریخی آن سنخیت ندارد، شهرداری در ساخت تندیس ها گروه خاصی را انتخاب کرده و سفارش کار می دهند از این رو تنوع در آثار محیطی و مجسمه سازی در تهران کمتر یاد می شود.

وارطان کشیشان هنرمند برجسته ای است که بیشتر آثار خود را با تعامل توانسته است در کشور های خارجی معرفی و به فروش برساند، او نفر دوم این دیدار بود.او مولاژی از برج ایفل تهیه کرده است و می خواهد با روکش نقره آن را از سوی جامعه ایران و به عنوان همدردی به کشته شدگان  بمب گذاری در فرانسه تقدیم کند.

وارطان کشیشیان استاد معرق و همچنین قلمزنی روی مس است.

نفر سوم دیدار امروز  هراج مگردون استاد حکاکی روی نقره بود که بیش از ۳۰ سال است در  این حرفه و هنر فعال است.او در هنر خود به جنبه کاربردی بودن توجه کرده است. او با ۳۰ سال تجربه و فعالیت در هنر حکاکی روی نقره بیمه نیست  و از نداشتن بازاریاب حرفه ای برای فروش آثار صنایع دستی گله می کند.

در این سه دیدار رجبعلی خسروآبادی وشهرام مریخی معاون صنایع دستی استان تهران با ارائه لوح تقدیری از فعالیت هنری آنها تجلیل و تقدیر کردند

 

 

دیدار2

 

دیدار4

 

دیدار3

 

دیدار6

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."