• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۱۳

رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر داد:  افزایش ۲۰ درصدی سفرهای داخلی نسبت به سال گذشته


رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: پیش بینی  امسال ما  در بخش گردشگری افزایش سفر های داخلی است چرا که بیش از ۳ میلیون سفر خارجی  کاهش داشته ایم که اگر این مقدار بر سفر های داخلی رو بیاوند بیش از ۲۰ درصد رشد در سفر های داخلی خواهیم داشت.

 آناهید نیوز- علی اصغر مونسان در سی و هشتمین  نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگانی از ۲۲ دستگاه پیش از ظهر روز سه شنبه ۲۰ اسفند در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی ماه برگزار شد با اشاره به اینکه تمام تاکیدات براین است که اقدامات بهرت ری نسبت به سال  گذشته در کشور در حوزه سفر و گردشگری شکل بگیرد.

 

 

مونسان

 

وی با اشاره به اینکه ایمنی و امنیت دو مبحث مهم هست که به کاهش تصادفات بیانجامد تا ایام خوشی برای مردم رقم بخورد. اگر باید دستگاه‌ها هشداری بدهند حتماً این کار انجام شود. امسال به صورت ویژه به موضوع نشاط و شادمانی بپردازیم. تاکید دولت نیز بر این موضوع است همچنین تاکید دولت بر روی عدم افزایش نرخ نیز است. من از سازمان تعزیرات حکومتی می‌خواهم حداکثر تلاش خود را برای نظارت بر این موضوع انجام دهد.

او در ادامه صحبت های خود به کنترل قیمت پروازها اشاره کرد و گفت: از سازمان هواپیمایی می‌خواهم که نظارت بیشتری بر قیمت بلیت هواپیماها داشته باشد چون هنوز هم برخی گزارش‌ها درباره گرانی بلیت به ما می‌رسد. همچنین در حوزه محدود کردن چارترها نظارت شود. اجازه ندهید سوژه گرانی هواپیما همه زحمات را تحت تأثیر قرار دهد. من به همکارانم در سازمان میراث فرهنگی گفته ام روی موضوع عدم افزایش نرخ نظارت داشته باشند. کسی حق نداد در تعطیلات عید نرخ را گران کند. ما نباید اجازه دهیم موضوع قیمت کام مردم را در عید نوروز تلخ کند.

مونسان به توزیع سفر در کشور اشاره و گفت: امیدواریم با هدایت سفر ها به مناطق شرق و غرب و مناطق کم برخوردار بتوانیم از حجم ترافیکی در استان های مسافر پذیر کم کنیم.

او به ورود گردشگران خارجی به کشور در ایام نوروز اشاره کرد و توضیح داد: در ۱۱ ماه گذشته  ورود گردشگران خارجی به کشورمان از مرز ۷ میلیون تن گذشته است

رئیس سازمان میراث فرهنگی  در پایان صحبت هایش درباره رسیدگی به شکایات گفت: ما به دنبال تنبه نیستیم و هدف اصلی ما رضایت مندی مردم است.او از دستگاه های مسئول خواست که رسیدگی به شکایات به لحظه باشد. به این منظور شماره ۰۹۶۲۹ و اپلیکیشن آن را راه اندازی کرده ایم تا مردم بتوانند شکایات خود را آنلاین اعلام کنند. تا رسیدگی شود.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."