• تاریخ خبر : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۷:۵۵

راه اندازی شعبه استانی جامعه گردشگری الکترونیکی در استان آذربایجان شرقی


نخستین پایش  و هم اندیشی فعالان گردشگری الکترونیکی استان فارس باحضور هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی ایران، معاون گردشگری استان، رئیس کمیته گردشگری اتاق بازرگانی تبریز،جمعی از مدیران مطرح شرکت های فناوری اطلاعات و گردشگری  استان آذربایجان شرقی در هتل شهریار تبریز برگزارشد.

 

 

WhatsApp Image 2020-01-04 at 11.17.38

 

 

آناهید نیوز –حسن تقی زاده انصاری با اشاره به برگزاری نشست های استانی جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی از تشکیل کمیسیون  کسب و کارهای نوین گردشگری در اتاق بازرگانی ایران خبر داد.

 

او همچنین به ضرورت آموزش به عنوان نیاز اصلی صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: درحال حاضر انگیزه های آموزش در کشور پایین آمده است و آموزش گریزی در کشور ایجاد شده است.

 

انصاری ادامه داد:آموزش امروزه در صنعت گردشگری به یک ضرورت تبدیل شده است و این ضرورت در حوزه گردشگری الکترونیکی بیشتر احساس می شود

 

او به تدوین سه شیوه نامه در حوزه گردشگری الکترونیکی اشاره کرد و توضیح داد:فاصله بین فضای کسب و کار سنتی و الکترونیک زیاد است و فضای فناوری ،نوآورانه و الکترونیک مسیر حرکتی آن زیاد است و ما سعی می کنیم که فاصله بین سنت و نوآورانه را با آموزش و شیوه نامه های جدید کمتر کنیم.

 

انصاری به تدوین نقشه راه گردشگری الکترونیک اشاره کرد و گفت:تاکنون هیچ راهبردی بدین منظور  نداشته ایم و جامعه گردشگری الکترونیکی در این زمینه مطالعاتی را انجام داده است و نتیجه آن را در طرحی به وزارت گردشگری ارائه داده است که نتیجه آن تاکنون اعلام نشده است.

انصاری در بخش دیگری از صحبت هایش به برگزاری نشست های ماهانه در استان های مختلف اشاره کرد  و گفت: همزمان با برگزاری این نشست ها می توانیم سالانه چند جشنواره برگزاری کنیم که نمایش دستاوردهای این حوزه باشد

 

وی به حضور فعالان در حوزه گردشگری الکترونیک در نمایشگاه تهران در یک سالن اشاره کرد.

 

در ادامه این نشست حسین زاده،دبیر جامعه گردشگری الکترونیکی ایران با ارائه گزارشی از فعالیت جامعه گفت:آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی باید به روز بشوند و از تکنولوژی های جدید در ارایه خدمات به مشتریان خود استفاده کنند،متاسفانه در این زمینه دفاتر از خدمات هماهنگ استفاده نمی کنند و از این رو نیاز به فرهنگسازی و آموزش احساس می شود.

 

وی همچنین از تشکیل ۷ کارگروه تخصصی در جامعه خبر داد وگفت:در این کارگروه های تخصصی تمامی شرکت های فعال و متخصص را گردهم آورده ایم.

حسین زاده همچنین به آغاز آموزش های رایگان از تهران و برگزاری جشنواره گردشگری الکترونیک اشاره کرد.

در ادامه « احمد حمزه زاده،» معاون گردشگری استان اذربایجان شرقی از انسجام  میان بخش های مختلف جامعه گردشگری الکترونیک حمایت کرد

او بر ضرروت توجه به تکنولوژی های جدید و تغییر فعالیت شرکت ها از روش های سنتی به تکنولوژی های  جدید تاکید داشت.

حمزه زاده درباره  استارتاپ هایی که در استان اذربایجان شرقی با حمایت اداره کل استان شکل گرفته است، توضیحاتی را ارائه کرد.

یادآور می شود،در پایان این هم اندیشی فعالان به ارائه نقطه نظرات،فعالیت ها و مشکلات این حوزه و خود پرداختند

 

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."