• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۸:۱۰

راه اندازی شعبه استانی جامعه گردشگری الکترونیکی در استان فارس


نخستین پایش  و هم اندیشی فعالان گردشگری الکترونیکی استان فارس باحضور رییس جامعه گردشگری الکترونیکی،رییس کمیسیون گردشکری اتاق بازرگانی استان فارس،مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شهرداری شیراز،عامری از  اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری شیراز و جمعی از مدیران مطرح شرکت های فناوری اطلاعات و گردشگری  استان فارس در هتل بزرگ شیراز برگزارشد.

 

 

WhatsApp Image 2019-12-16 at 16.12.40

 

آناهید نیوز به نقل از روابط عمومی جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی ایران،حسن تقی زاده انصاری در این نشست با اشاره به قطعی اینترنت در هفته های گذشته که باعث اخلال در فعالیت سامانه های گردشگری و رزرو هتل ها شده بود گفت:امروز فناوری اطلاعات،ای تی و الکترونیک به مانند ستون فقرات برای گردشگری هستند و با نبود آنها نمی توان به صورت حرفه ای در صنعت گردشگری فعالیت کرد.

 

وی با اشاره به برگزاری نشست های استانی جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی از تشکیل کمیسیون  کسب و کارهای نوین گردشگری در اتاق بازرگانی ایران خبر داد.

او همچنین به ضرورت آموزش به عنوان نیاز اصلی صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: درحال حاضر انگیزه های آموزش در کشور پایین آمده است و آموزش گریزی در کشور ایجاد شده است.

انصاری ادامه داد:آموزش امروزه در صنعت گردشگری به یک ضرورت تبدیل شده است و این ضرورت در حوزه گردشگری الکترونیکی بیشتر احساس می شود

 

رییس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی ایران به موازی کاری در گردشگری الکترونیکی اشاره کرد و افزود:در انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف از جمله  معاونت سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری،معاونت فناوری ریاست جمهوری،شورای صنفی رایانه ای سعی خواهیم کرد به کسب و کارهای جدید هویت بدهیم و  نیاز سنجی کنیم وبرای آنها شیوه نامه های مختلف تدوین کنیم .

او به تدوین سه شیوه نامه در حوزه گردشگری الکترونیکی اشاره کرد و توضیح داد:فاصله بین فضای کسب و کار سنتی و الکترونیک زیاد است و فضای فناوری ،نوآورانه و الکترونیک مسیر حرکتی آن زیاد است و ما سعی می کنیم که فاصله بین سنت و نوآورانه را با آموزش و شیوه نامه های جدید کمتر کنیم.

 

انصاری به تدوین نقشه راه گردشگری الکترونیک اشاره کرد و گفت:تاکنون هیچ راهبردی بدین منظور  نداشته ایم و جامعه گردشگری الکترونیکی در این زمینه مطالعاتی را انجام داده است و نتیجه آن را در طرحی به وزارت گردشگری ارائه داده است که نتیجه آن تاکنون اعلام نشده است.

انصاری در بخش دیگری از صحبت هایش به برگزاری نشست های ماهانه در استان های مختلف اشاره کرد  و گفت: همزمان با برگزاری این نشست ها می توانیم سالانه چند جشنواره برگزاری کنیم که نمایش دستاوردهای این حوزه باشد

وی همچنین از ارائه پیشنهاد تشکیل شورای سیاستگذاری گردشکری الکترونیکی به وزارت گردشگری و انجام سه نشست درباره این موضوع خبر داد.

 

رییس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران همچنین به فعالیت غیر متخصص ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت:براساس آمار دقیق ۷۰ درصد افراد غیر متخصص و غیر مرتبط درطبیعت گردی اقدام به برگزاری تور می کنند که این سبب آسیب به فعالان متخصص این حوزه و همچنین به وجود آمدن حوادث ناگوار شده است.

 

وی به حضور فعالان در حوزه گردشگری الکترونیک در نمایشگاه تهران در یک سالن اشاره کرد.

 

در ادامه این نشست حسین زاده،دبیر جامعه گردشگری الکترونیکی ایران با ارائه گزارشی از فعالیت جامعه گفت:آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی باید به روز بشوند و از تکنولوژی های جدید در ارایه خدمات به مشتریان خود استفاده کنند،متاسفانه در این زمینه دفاتر از خدمات هماهنگ استفاده نمی کنند و از این رو نیاز به فرهنگسازی و آموزش احساس می شود.

 

وی همچنین از تشکیل ۷ کارگروه تخصصی در جامعه خبر داد وگفت:در این کارگروه های تخصصی تمامی شرکت های فعال و متخصص را گردهم آورده ایم.

 

حسین زاده همچنین به آغاز آموزش های رایگان از تهران و برگزاری جشنواره گردشگری الکترونیک اشاره کرد.

 

وی همچنین به عدم ارایه نامناسب خدمات و زیر فروشی سامانه های آنلاین به عنوان یکی از مشکلات گردشگری الکترونیک اشاره کرد و خبر از برگزاری جشنواره های گزدشگری الکترونیک داد

 

در ادامه شرفی،رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان فارس  از حضور جوانان و کارآفرینان در صنعت گردشگری به عنوان یک اتفاق بزرگ یاد کرد و گفت:در میراث و گردشگری یک آمار زدگی وجود دارد که سبب تصمیم های نادرست در سیاستگذاری ها می شود.

یادآور می شود،در پایان این هم اندیشی فعالان به ارائه نقطه نظرات،فعالیت ها و مشکلات این حوزه و خود پرداختند


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."