• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۵۰

رشد سفرهای زمینی با افزایش عوارض خروجی/ کاهش سفرهای هوایی داخلی تا ۱۸ درصد


معاون گردشگری کشور اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی سفرهای خارجی از راه زمین ۲۷،۵ درصد و از راه هوا ۵ درصد رشد داشته است.

 آناهید نیوز- آمار سفرهای خارجی در تعطیلات نوروز که از ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ تا پنجمین روز فروردین ماه سال ۱۳۹۷ محاسبه شده، درحالی افزایش داشته که پیش بینی شده بود؛ با گران‌تر شدن نرخ ارز و کمیاب شدن آن و از سوی دیگر افزایش عوارض خروجی سفرهای داخلی بیشتر شود. هرچند که محمد محب خدایی از افزایش سفرهای داخلی تا ۱۸ درصد خبر داده و اعلام کرده تا ششمین روز تعطیلات نوروز، آمار اقامت مسافران نوروزی به ۳۳ میلیون نفر شب رسیده است.

 

 

بلیت هواپیما

 

معاون گردشگری در عین حال از کاهش سفرهای هوایی در مسیرهای داخلی تا ۱۸ درصد به ایسنا خبر داده که آمارهای وزارت راه و شهرسازی نیز مؤید رشد سفرهای جاده‌ای در تعطیلات نوروز امسال است.

 

بی شک حوادث هوایی اخیر و گرانی که در بلیت‌های مسیرهای هوایی در ماه‌های پایانی سال اتفاق افتاد باعث شده خودروهای شخصی و سواری همچنان محبوب ترین وسیله برای سفر باشند.

رییس پلیس راهور ناجا نیز در هفتمین روز فروردین ماه اعلام کرد: بر اساس آمار دستگاه های تردد شمار، سفرهای جاده ای نوروز ۹۷ در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."