• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۹:۳۳

زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران تغییر کرد


زمان برپایی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران تغییر کرد. با آن‌که این نمایشگاه در تقویم سازمان جهانی جهانگردی ثبت شده اما تاریخ برگزاری آن پس از یک دهه جابه‌جا شد، آن هم در شرایطی که کمتر از دو ماه تا برپایی آن باقی مانده بود.

آناهید نیوز- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به عنوان مسؤول برگزاری این نمایشگاه حدود یک ماه پیش در یک نشست خبری رسمی اعلام کرد که «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران از از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود» اما حالا دو ماه مانده به برپایی این نمایشگاه، معاون گردشگری بهم گفته است  که «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران به جای بهمن در اسفندماه برگزار می‌شود و قرار است با صنایع دستی ادغام شود. »

 

 

یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته (34)

 

ولی تیموری درباره علت جابه‌جایی زمان این رویداد بین‌المللی با وجود ثبت آن در تقویم سازمان جهانی جهانگردی و اثرگذاری این تصمیم در برنامه‌ریزی‌ها، گفت: در تاریخ قبلی فقط برای سه روز فضا داشتیم درحالی که تاکیدمان بر این بود وقتی قرار است بخش صنایع دستی به این نمایشگاه اضافه شود، مدت زمان برپایی آن باید بیشتر شود. در اسفندماه این زمان به پنج روز رسیده و احتمالا فضای بیشتری هم به آن اختصاص یابد. اتفاقا برای تغییر این زمان هم خیلی اذیت شدیم.

 

او در پاسخ به این سوال که کمبود بودجه چقدر روی تغییر زمان اثرگذار بوده است؟ اظهار کرد: علت این تعویق کمبود بودجه نبوده، چون معمولا برای این نمایشگاه هزینه‌ای نمی‌کنیم و بخش خصوصی از آن حمایت مالی می‌کند.

 

«نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران» که تا به حال ۱۲ دوره از آن در تهران برگزار شده، به عنوان تنها رویداد رسمی نمایشگاهی ایران در صنعت گردشگری و هتل‌داری در تقویم سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) ثبت شده است. رکورد شرکت‌کنندگان این نمایشگاه هر سال از سوی UNWTO ثبت می‌شود. با این وجود نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از برنامه‌ریزی یکپارچه، هدفمند و پیوسته بی‌بهره بوده و نحوه برگزاری و سیاستگذاری آن در هر دوره متاثر از سلایق و ساختارهای مدیریتی حاکم در امور گردشگری بوده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."