• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۳:۰۷

سفارت فرانسه در تهران خبر داد: حضور وزیر امورخارجه فرانسه در مراسم افتتاح نمایشگاه لوور در ایران


نمایشگاه لوور در موزه ملی ایران ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ با حضور وزیر امور خارجه فرانسه افتتاح می‌شود.

آناهید نیوز- به‌نقل از سایت سفارت فرانسه در ایران، ژان ایو لودریان، وزیر اروپا و امور خارجه فرانسه در تاریخ ۱۴ اسفند نمایشگاه «موزه لوور در تهران- گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه» را در حضور ژان لوک مارتینز، رئیس موزه لوور، در موزه ملی ایران افتتاح خواهد کرد.

 

 

فرانسه

 

ایرانیان می‌توانند در تهران از بیش از پنجاه شاهکار جهانی بازدید کنندو از این طریق با تاریخ لوور آشنا شوند. همچنین در این نمایشگاه آثاری چون «مجسمه پادیمائس با لوح هروس در دست» اثری از مصر باستان قرن چهارم قبل از میلاد مسیح یا «مینرو» (Minerve) اثری از قرن دوم بعد از میلاد مسیح که نمونه‌ای بسیار بارز از مجسمه‌سازی روم باستان است، به نمایش درخواهند آمد.

این نمایشگاه که نتیجه همکاری بین موزه لوور و موزه ملی ایران است، گامی دیگر در چهارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران در سفر ژانویه ۲۰۱۶ حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به پاریس به امضا رسید.

سفارت فرانسه در تهران این اقدام را نمونه‌ای برجسته از پویایی روابط فرهنگی و علمی بین دو کشور دانسته است.

در همین راستا، در ۶ خرداد ۱۳۹۷، در موزه لوور لانس، نمایشگاه مهمی از هنر دوره قاجار به نام «امپراتوری گل‌های سرخ، شاهکارهایی از هنر ایرانی قرن نوزدهم» بر پا خواهد شد.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."