• تاریخ خبر : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۸:۱۵

شمار سربازان “ارتش سفالین” مشهور چین بیشتر شد


شمار سربازان “ارتش سفالین” مشهور چین که  به منظور محافظت از مقبره اولین امپراطور چین ساخته شده بودند، با اکتشاف ۲۲۰ مجسمه دیگر توسط باستان‌شناسان افزایش پیدا کرد.

آناهید نیوز- «ارتش سفالین» چین پیش از اکتشاف این ۲۲۰ مجسمه جدید شامل هشت‌هزار سرباز،‌ ۱۳۰ ارابه به همراه ۵۲۹ اسب و ۱۵۰ اسب‌ سواری می‌شد.

 

 

57919102

 

این مجموعه در فاصله یک مایلی مقبره «چین شی هوآن» اولین امپراطور چین که در سال ۲۲۱ پیش از میلاد این سرزمین را متحد کرد، مدفون شده‌ بود.

مقبره امپراطور «چین شی هوآن» در «شی آن» شهری در شمال غربی چین واقع شده است.

از جمله نتایج جدیدترین کاوش باستان‌شناسان به مجسمه طلایی یک شتر می‌توان اشاره کرد که به نظر می‌رسد قدیمی‌ترین اثر کشف شده در نوع خود باشد.

این اکتشاف بزرگ جدید که برای نخستین بار توسط خبرگزاری‌های محلی چین گزارش شد در نتیجه یک‌کاوش حدودا ۱۰ ساله در یکی از چهار گودال واقع در این مقبره است. باستان‌شناسان در کاوش‌های سال‌های گذشته موفق شده بودند در این گودال که حدودا ۴۰۰ متر مربع وسعت دارد، حدود ۶۰۰۰ سرباز سفالین کشف کنند.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."