• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۲۸

شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می‌شود


معاون گردشگری گفت: با وجود حدود ۲۴ دستگاه دولتی تصمیم‌گیرنده در زمینه دریا و ساحل و با تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته همچنان با روند کند توسعه در این بخش روبه‌رو هستیم که از اصلی‌ترین دلایل آن نبود هماهنگی و تعاملات فرابخشی در این حوزه است.

آناهید نیوز- ولی تیموری – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – در جمع نمایندگان دستگاه‌های دولتی مرتبط با حوزه گردشگری دریایی – ساحلی، یادآور شد: با تشکیل شورای راهبری و سیاست‌گذاری دریایی – ساحلی و عضویت کلیه دستگاه‌های دولتی مرتبط، عزم ملی جهت دستیابی به چارچوب تعاملات فرابخشی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری منابع آبی و سواحل کشور ایجاد خواهد شد.

 

 

تیموری11

وی گفت: به منظور تسهیل و تسریع در روند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و یکپارچه‌سازی فعالیت‌های‌ بخش‌ دولتی، شورای سیاست‌گذاری گردشگری دریایی – ساحلی متشکل از تمام دستگاه‌های متولی تشکیل می‌شود تا ضمن هماهنگی و دستیابی به فرآیند و چارچوب همکاری فرابخشی، پیش‌نویس توافقنامه شکل‌گیری گردشگری دریایی تهیه شود.

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: پس از اعمال نظرات کارشناسی، این پیش‌نویس به توافق نامه همکاری تبدیل می‌شود و به امضای بالاترین مقام دستگاه‌های مرتبط خواهد رسید.

 

او با اعتقاد بر این‌که با شکل‌گیری دبیرخانه اجرایی، کلیه موضوعات مرتبط با گردشگری دریایی مبتنی بر الگوی مشخص و دستورالعمل مشترک و مورد تایید کلیه دستگاه‌های متولی مطرح و در مسیر اجرایی قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: بر این اساس صفر تا صد فرآیند فعالیت در حوزه گردشگری دریایی – ساحلی مشخص می‌شود و با تبدیل شدن به دستور العمل اجرایی مانعی از سوی هیچ نهادی در روند پروژه‌ها و طرح‌های این حوزه ایجاد نخواهد شد.

 

معاون گردشگری گفت: روند گفته شده سبب شکل‌گیری دستورالعمل صدور مجوز برای فعالیت درحوزه گردشگری دریایی – ساحلی خواهد شد. از این رو طبق چنین چشم‌اندازی، منطقه‌ای برای اجرای فرآیند مذکور به صورت پایلوت مشخص می‌شود تا بعد از آن نتایج حاصل به سایر نقاط تعمیم داده شود.

 

تیموری بیان کرد: هدف نهایی ما این است که این دستوالعمل به کل کشور ابلاغ شود و مرجع نهایی تمام فعالیت‌ها در این حوزه شورای راهبری گردشگری دریایی و ساحلی باشد.

 

در این نشست، نمایندگانی از سازمان‌های حفاظت محیط‌زیست، جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بنادر و دریانوردی و جمعی از فعالان حوزه گردشگری دریایی حضور داشتند که برای تشکیل شورای راهبری گردشگری و ترسیم خط‌مشی مشخص و مشترک اعلام آمادگی کردند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."