• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۰۳

طراحی و تولید شناسه فراگیر١۶ رقمی توسط  پلیس مهاجرت و گذرنامه


رییس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه  از طراحی و تولید شناسه فراگیر۱۶ رقمی در جهت تسهیل و تسریع امور مسافران خارجی است.

آناهید نیوز- سرگرد داود محمدی در همایش روز جهانی راهنما در موزه دفاع مقدس و در حضور برخی مسئولان حوزه گردشگری و اعضای جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی اظهارداشت: پلیس مهاجرت و گذرنامه به عنوان متولی رسیدگی به امور اتباع خارجی  سیاست تسهیل و تسریع  در تردد گردشگران خارجی را در سه مرحله بدو ورود حین ورود و هنگام خروج  در دستور کار خود قرار داده و با طراحی و تولید شناسه ١۶رقمی یونیک و منحصر به فرد به مانند کد ملی اتباع ایرانی که هر عدد نشان دهنده موضوعات مختلفی مثل جنسیت کشور و….است. زمینه ارائه خدمات مطمئن را پس از احراز هویت و اطمینان از حضور قانونی تبعه در کشور برای دستگاه ها و نهادهای مرتبط اعم از سیستم بانکی بیمه اپراتورهای تلفن همراه هتل ها و غیره و همچنین آسان سازی در دریافت خدمات مطلوب توسط اتباع خارجی را میسر ساخته است .

 

 

گذرنامه

 

سرگرد داود محمدی در ادامه بیان داشت: پلیس مهاجرت و گذرنامه از سال ١٣٨۴با ارتقا سیستم سعی در استفاده بهینه از فن اوری را داشته و در این راستا با همکاری وزارت امور خارجه امکان صدور ویزای الکترونیکی به منظور تسهیل در تردد مرزی و جلوگیری از ایستایی مسافران خارجی را در فرودگاه امام خمینی به صورت ازمایشی اغاز کرده و گسترش آن را در تمامی مبادی ورودی کشور در اینده نزدیک دنبال می کند

وی متذکر شد  به علت عدم الصاق  کاغذ ویزا در پاسپورت گردشگران خارجی باید بستری مناسب جهت راستی ازمایی در هتل ها و سایر اماکن مسیر تردد مسافرین با همکاری دستگاه های مربوطه مهیاگردد.

این مقام پلیس در ادامه مشکلات توریست های انفرادی از جمله عدم ارائه برنامه سفربه ارگان های نظارتی ، عدم همراهی راهنمای کارت دار، آشنا نبودن با مقاصد و اهداف سفر، اقامت در منازل شخصی از طریق سایت کوچ سرفینگ و عدم اسکان در اقامتگاه های مجاز را به عنوان آسیب ها و تهدیدات حوزه گردشگران خارجی  برشمرد .

وی  صدور کد رمز ناجا و ارائه برنامه سفر گردشگران خارجی به رده های تابعه پلیس مهاجرت و گذرنامه در کنار همکاری مطلوب آژانس های مسافرتی و راهنمایان کارت دارخبره جامعه راهنمایان ایرانگردی وجهانگردی تور را در انجام سفر ایمن و مطمئن برای گردشگران خارجی مفید ارزیابی کرده و از بخش خصوصی در ایجاد سیاست های ورود گردشگران خارجی در قالب گروه و سیستماتیک به ایران تقدیر کرد . ریاست محترم حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه در خاتمه  ضمن تشکر از هئیت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی به جهت برگزاری  کلاسهای متعدد اموزشی جهت ارتقا دانش تورلیدرها همچنین ارتباط شایسته با پلیس قدردانی کرد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."