• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۴۲

فاجعه ای به نام سرویس بهداشتی ……


استفاده از سرویس بهداشتی یک نیاز اولیه است؛ نیازی است که به آن در ایران توجه نمی شود اما ؛این نیاز اولیه آنقدر برای جهان با اهمیت بود که روزی جهانی با عنوان توالت در تقویم یونسکو به ثبت رسید. ضرورت استفاده از این نیاز آنقدر بود که انگلیس به عنوان کشور پیشتاز در سال ۱۸۵۰اقدام  به ساخت نخستین توالت عمومی گرفت.

آناهید نیوز- شادی کابیانی-۱۹ نوامبر روز جهانی توالت نام گرفته است. و از سال ۲۰۱۳ به طور رسمی از طرف ۱۲۲ کشور در نیویورک پذیرفته شد.

تا به توجه به گستره فرهنگ گردشگران ملل مختلف،برای رونق گردشگری سرویس های بهداشتی دارای استانداردهای جهانی ساخته شود، سرویس هایی که مناسب استفاده گردشگران داخلی و خارجی، معلولان، سالمندان، کودکان و بانوان باشد.

 

 

توالت

 

اما؛ در ایران تا آنجا که  ذهن همه ما یاری می کند سرویس بهداشتی در دورترین جای یک خانه ساخته می شد و به بهداشت توجهی نمی شود و همیشه مامنی برای زندگی حشرات موزی بود.

اما؛ در سال های اخیر با رشد جمعیت و تمایل به سفر مردم معضل سرویس بهداشتی بیشتر از گذشته نمود پیدا کرده است. وقتی صحبت از سرویس های بهداشتی بین راهی پیش می آید؛همه ما تصویری از یک مکان، کثیف، تاریک، بدون اب و مایع دستشویی با بوی نامطبوع در ذهنمان متصور شود اما؛این یک تصور نیست یک واقعیت است که امروزه کشور ، مردم و گردشگری ما با آن روبرو است .

 

*رویا بافی احداث ۱۰۰۰ دستشویی

 

سال ۸۳ با روی کار آمدن اسفندیار رحیم مشایی به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و متولی سفر زمزمه های ساخت هزار سرویس بهداشتی در فاصله هر ۲۵ کیلومتر در محورهای مواصلاتی قوت گرفت و این روزها با گذشت ۱۵ سال از این خبر هر روز معضل ساخت سرویس بهداشتی به گره کوری تبدیل می شود.

شاید این ذهنیت برگرفته از انقلاب توالت در چین باشد که قرار است در یک برنامه سه ساله بیش از ۲۲ هزار دستشویی در چین ساخته شود، تا این کشور هم به این معضل خود پایان دهد.

اما؛ معضل سرویس بهداشتی در ایران تنها به داخل کشور منتهی نمی شود بسیاری از گردشگران که به ایران آمده اند با گذاشتن عکس هایی از سرویس های بهداشتی بین راهی به دیگر مسافران ایرانی این نوید را می دهند که “ایران کشور تمیزی نیست.”

جمله که محمد منظرنژاد، راهنمای گردشگری آن را نوع دیگری بیان می کند:” فرهنگ یک کشور را می توان از بهداشت آن کشور بدست آورد”

و چه حیف که تاریخ غنی و کهن ایران در باز تاب جهانی اینگونه نمایش داده می شود.

*طبیعت بهتر از توالت

سمیرا فلاح راهنمای گردشگری در گفت وگو با جام جم از تجربیاتش با گردشگرانی سخن گفته که اظهارنظرهایی درباره سرویس‌های بهداشتی در ایران داشته‌اند. به گفته او، بیشتر گردشگران اکراه دارند از دستشویی‌های ایرانی بویژه بین راهی‌ استفاده کنند و برخی از آنها حتی طبیعت را به این اماکن ترجیح می‌دهند، یعنی تا این حد نارضایتی وجود دارد و این باعث شرمندگی است.

او به خنده از روستایی نام می برد که کتبیه ای بر سر در یک سرویس بهداشتی تازه احداث ،مالکیت و سازنده آن را یعنی میراث فرهنگی معرفی می کند و این کتیبه و احداث یک سرویس بهداشتی عمومی و کثیف سند افتخاری شده است.

او ادامه می دهد :در سرویس های بهداشتی ما  نظافت حرف آخر را می زند و ما در مکان هایی که توقف می کنیم همیشه به مسافران خود می گوییم “یکساعت توقف برای استفاده از سرویس های غیر بهداشتی”.

فلاح در ادامه چاره ای که برای معضل سرویس های بهداشتی برای تور هایی که برگزار می کند اندیشدیده است، اشاره می کندو توضیح می دهد: شاید بتوان گفت  سرویس های بهداشتی تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری از تهران مشکلی نباشد. اما؛ در دیگر نقاط به معضلی جدی تبدیل شده است و ما در تورهایمان به توزیع دستکش های یکبار مصرف،دستمال کاغذی روی آورده ایم.

او به مشکلی دیگر اشاره می کند و توضیح می دهد: در بعضی از مکان ها همان دستشویی کثیف هم درش بسته است و متصدی آن تقاضای پول زیاد می کند تا آن را باز کندو چون مسافر و ما در آن جا مجبوریم و چاره ای نداریم باید این پول زور را بپردازیم . پولی که  یک ریال آن هم صرف دستشویی نمی شود.

من بسیار تعجب می کنم که در بسیاری از هتل های ۵ ستاره هم سرویس های بهداشتیشان  کثیف است و کمتر پیش میاد که کسی به آن توجه کند در صورتی که مسافر وقتی وارد هتل می شود و تا زمانی که اتاقش بوک شود به دنبال استفاده از دستشویی لابی است.

 

*بهداشت یا ناقل بیماری..

 

بابک کیانپور ـ راهنمای تورهای آمریکایی و فرانسه زبان نیز به اظهار نظر گردشگران‌اش درباره توالت‌های ایرانی پرداخت و به این نکته اشاره کرد که بیشتر گردشگران خارجی، به سرویس‌های ایرانی، توالت تُرک می‌گویند که احتمال دارد چون اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به این کشور زیاد سفر می‌کنند، این مدل را اولین‌بار آنجا دیده‌اند.

او در ادامه گفت: برای گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند، همیشه این سوال مطرح است که چرا توالت‌های ایرانی اینقدر خیس و آلوده هستند. با توجه به سیستمی که آنها در توالت‌های فرنگی دارند و امکاناتی که برای رعایت بهداشت و حفظ سلامتی در این مکان معمولا درنظر می گیرند، معتقدند؛ سیستم طهارت فعلی در سرویس‌های بهداشتی ایران بیشتر ناقل بیماری است تا رعایت بهداشت.

احمد جراحی، راهنمای طبیعت گردی و مدرس دوره های آموزشی تور لیدی هم می گوید وقتی از شهر های بزرگ دور می شوید، خدمات بین راهی بسیار ضعیف می شود و هم کیلومتر های دسترسی به آن افزایش می یابد و کیفیت خدمات آنها پایین تر و پایین تر می آید.

او ادامه می دهد : بهترین خدمات بین راهی  را در مسیر تهران- قم- کاشان می توان دید، شاید به دلیل این است  که این محور،محور پرترددی است و به نوعی جنوب ایران را به تهران متصل می کند و شاید از این نظر برای سرمایه گذار توجیه اقتصادی دارد.

این راهنما می افزاید:برای مسافران داخلی یا خارجی هیچ فرقی نمی کند، رعایت نظافت در سرویس های بهداشتی ما اصلا و ابدا  انجام نمی شود.

او ادامه می هد: در بسیاری از جاده ها مکان هایی برای توقف نیست و باید در پمپ بنزین ها توقف کرد و  که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد.

او به تجربه دیگری در سفر به کشور های خارجی اشاره می کند و توضیح می دهد: در خارج از ایران دربسیاری از مکان ها استفاده ازدستشویی بسیار گران است؛ از ۵۰ سنت تا یک یورو. اما؛ متناسب با پرداخت این هزینه خدمات دریافت می کنید.در یکی از سفر ها دیدم که یک دستشویی مکانیزه در مجتمعی وجود دارد که پول را دریافت می کند ودر قبال آن فیش به شما تحویل می دهد . پس از استفاده از دستشویی اگر در آن مجموعه هم خرید داشتید، آن فیش را نشان می دهید و پول دستشویی رفتن را از خرید شما کم می کنند.درواقع معنی آن این است که قیمت استفاده فقط از دستشویی ۵۰ سنت است ولی اگر درصورت استفاده از مجتمع و خرید، استفاده از دستشویی جز خدمات آن است.

در ایران نظافت معضل است و نمی توان به ارائه این نوع خدمات فعلا فکر کرد.

او در ادامه می گوید:استانداردی وجود دارد که در سفر های زمینی هر یکساعت و نیم تا ۲ ساعت باید توقف کرد و از اتوبوس پیاده شد و راه رفت که به پاها زیاد فشار نیاید .اما؛ ما  در سفر هایمان این توقف مقارن است با مجتمع های بین راهی که استفاده از سرویس بهداشتی هم باشد و مسافر کمی راه برود؛ چون چاره ایی نیست و جایی برای توقف وجود ندارد.

جراحی امیدوار است و می گوید: روند پیشرفت در سرویس های بهداشتی در محورهایی زیادی  است و می توان این پیشرفت را خیلی زیاد دید و در جاهایی دیگر بسیار کم و نرم است.

 

*بسیاری از مسیرها توجیه اقتصادی دارد..

 

سمیرا فلاح در ادامه صحبت هایش اشاره می کند که در چند سال اخیربه تعداد سرویس های بهداشتی اضافه شده است ولی مکان یابی آن ها درست انتخاب نشده است .به عنوان نمنونه در مسیر تهران – قم بیش از ۱۰ تا مجتمع بین راهی داریم ولی در جاده مثل  تهران- ساوه هیچ مجتمع بین راهی وجود ندارد.

او ادامه می دهد سیاستگذاری کلان یا استراتژی این نوع خدماتمان را چون دولت حمایت نمی کند و بخش خصوصی وارد آن شده است رقابتی شده است. بسیاری از مسیرهای ما توجیه اقتصادی دارد ولی سرمایه گذاران ما نمی دانند.

*۳۰۰ از ۱۰۰۰تا

 

حسین اربابی، معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در این زمینه می گوید:سرمایه گذاران افراد عاقلی هستند و آنقدر فعالیت اقتصادی کرده اند که در حال حاضر به آنها تعبیر سرمایه گذار داده می شود و مسلما هم بایدبه آنها حق داد و در مکان هایی سرمایه گذاری کنند که بیشترین بازده را از آن سرمایه گذار خود داشته باشند.

و اینکه چرا توزیع احداث مجتمع های بین راهی در یک محور انجام شده است مربوط به اداره یا سازمانی نبوده است و آنها شلوغ ترین محور مواصلاتی را برای سرمایه گذاری خود انتخاب می کنند.

او ادامه می دهد: تمام سرمایه گذارانی که به ما مراجعه می کنند،تاکید می کنیم بر توزیع عادلانه احداث با حریم فکری سرمایه گذار. و اینکه سرمایه گذاران هر جایی که تمایل دارندسرمایه گذاری کنند اما؛ مسلما در بعضی از محورها به یک اشباع رسیده است و تعداد به اندازه کافی باشد.اما؛ ما به ادارات کل استانی میراث فرهنگی هم توصیه کرده ایم که سرمایه گذارانی که خواهان سرمایه گذاری هستند، سعی کنند یک مسیر ویژه، تسهیلگر و تسریع گر معرفی کنند؛ که سرمایه گذار حداقل از جانب ما که یکی از ایتم های مورد بررسی و تصدیق سرمایه گذاران این است که مجوزهای آنها چه قدر طول می کشد و از چه تسهیلاتی می توانند برخوردار باشند و… همه آنها را تماما به استان ها اعلام کرده ایم که سعی در جذب آنها بکنند و مسیر ها را کاملا قانونی کوتاه کنند.

اربابی ادامه داد: امیدواریم به زودی شاهد این باشیم ، گروه ها و افراد زیادی برای سرمایه گذاری مراجعه کنند.

او  به مراجعه بیش از ۶ سرمایه گذار برای احداث مجتمع بین ر اهی در مسیر تهران – ساوه اشاره می کند و می گوید: ما به آنها گفته ایم که مسیر ویژه برای شما ایجاد می کنیم ما از نظر فرایند؛تسهیلات… تا کاهش زمان به شما کمک می کنیم.

اربابی می گوید: در زمینه احداث سرویس ها بهداشتی فعالیت هایی شده است اما، کافی نیست و تا استاندارد ها فاصله داریم.در حال حاضر بیش از ۳۰۰ سرویس بهداشتی داریم که نیم کاره اند و به بهره برداری نرسیده اند.

او ادامه می دهد: این حوزه واقعا چالش برانگیز است.پایش سرویس‌های بهداشتی تقریبا تمام شده و در مرحله تعیین مزیت نسبی و ایجاد راهکارهای اقتصادی برای کسب درآمد هستیم، این مزیت‌ها فقط در مورد اینکه خود سرویس‌ها پولی شود نیست، بلکه شاید کنار آنها مجوز تجاری داده‌شود هرچند اگر خود سرویس‌ها هم پولی شود کاری خارج از منطق نیست چرا که در تمام دنیا سرویس‌های بهداشتی پولی هستند اما امیدواریم به گونه‌ای باشد که بهره‌بردارها از مزایای جنبی آن استفاده کنند.

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."