• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۰

قدم زدن در باغ نگارستان را از دست ندهید


در یکی از شلوغ ترین خیابان های تهران و در میان تمامی همهمه ها در خیابان بهارستان و در کوچه دانشسرا باغی سرزنده و شاداب خودنمایی می کند،که یادرگاری از تهران قدیم است.باغ نگارستان یکی از باغ های بسیار زیبای تهران است که مقصدی زیبا برای روز های بهاری است.

آناهید نیوز-باغ نگارستان از آن جهت که شاهد نقاشی‌ها ،مجسمه‌ها و نگاره‌های متعدد،است به این نام مشهور شده است.این باغ به دستور فتحعلی شاه و برای استفاده ییلاقی او طراحی شده است.

 

 

باغ نگارستان2

 

مظفرالدین شاه بود تحت تاثیر سفرهای خود به کشورهای خارجی و دیدن مدرسه‌های مسکو، دستور به دایر کردن مدرسه‌ی فلاحت به سرپرستی آقای “داشر” و خانه‌ی مستظرفه به سرپرستی کمال الملک داد. کمال الملک نقاش معروف دوره‌ی قاجار بود که امروزه تا در باغ نگارستان موزه‌ی مکتب وی برپا شده است. این موزه دارای آثار شاگردان مستقیم و غیر مستقیم (نسل دوم محصل در این مکتب) است که به سعی و کوشش سازمان زیباسازی خریداری و در یک جا جمع شده اند.

 

نقشه‌ی باغ را علی اکبر باغبان طراحی کرد. این بازسازی شامل ساخت یک مدرسه با رعایت اصول معماری ایرانی در بخش شمالی باغ نگارستان شد که دو تالار بزرگ و ۱۶۴ اتاق داشت.

 

 

 

باغ نگارستان

 

 

چه طور به باغ نگارستان برویم؟

 

پیشنهاد نخست ما استفاده از تورهای تهرانگردی و دیدن چندین مسیر و جاذبه است.شرکت ایرانگردی مارکوپولو  تور تهرانگردی را برای نوروز در چندین مقصد طراحی کرده است که یکی از این مسیرها باغ نگارستان است.

 

برای اطلاعات بیشتر برای تورهای تهرانگردی و بازدید از باغ نگارستان می توانید به سایت www.iranmarcopolo.com  مراجعه یا با شماره تلفن۴۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان مارکوپولو حتما سفرپر خاطره ای را برایتان رقم خواهند زد.

 

از خاطرات و سفرنامه هایتان برای ما بنویسید؛به نام خودتان منتشر خواهیم کرد.

 

 

 

باغ-نگارستان-تهران-1

 

 

 

 

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."