• تاریخ خبر : شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۸:۴۹

قزاقستان مقصدی برای فصل بهار و پاییز /برگزاری جشن ملی قزاقستان در ایران


قزاقستان کشوری است به مرکزیت نور سلطان ،نهمین کشور پهناور دنیا با مردمی عشایر یا ساکن در شهرهای بزرگ و کوچک.این کشور در سال ۱۹۹۱ از شوروی جدا شد و پس ازآن همه ساله این استقلال خود را جشن می گیرد.

آناهید نیوز- جشن بیست و هشتمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان شب گذشته با حضور جمعی از سفرای کشورهای خارجی، خانواده آنها و نظامیان کشورهای مختلف در هتل آزادی تهران برگزار شد.

 

 

WhatsApp Image 2019-11-30 at 12.02.29(1)

 

 

در این مراسم، «اسخت اورازبای» سفیر جمهوری قزاقستان در ایران گفت: قزاقستان از حمایت ارزشمند ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد از پیشنهاد برگزاری expo_2017  در پایتخت قزاقستان و همچنین از امضای اساسنامه سازمان اسلامی امنیت غذایی که در شهر نورسلطان تأسیس شده تشکر می کند. روابط متقابل قزاقستان و ایران در سطح بالایی قرار گرفته که علاوه بر آن، طی چندین ماه رئیس جمهور قزاقستان با رئیس جمهور ایران و مقامات دیگر دو کشور با هم دیدارهایی را داشته اند. همچنین اخیرا وزیر امور خارجه ایران از پایتخت قزاقستان بازدید کرده است.

 

وی گفت: تمامی این روابط نشان می دهد که علاقه متقابل هر دو کشور برای گسترش روابط ایران و قزاقستان بوده است. قزاقستان و ایران با دارا بودن پتانسیل های موجود و همچنین با وجود چالش های موجود در هر دو کشور سعی در گسترش همکاری دوجانبه و بیش از پیش در تمامی سطوح کرده اند. امیدوارم سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران که در سال آینده برنامه ریزی و تنظیم شده، دور تازه ای از روابط این دو کشور را مهیا کند.

 

 

WhatsApp Image 2019-11-30 at 12.02.29

 

 

  قزاقستان مقصدی جدید برای ایرانیان در بهار پیش رو

 

به دلیل مرکزیت کشور قزاقستان و نزدیکی آن به روسیه و نواحی شمالی، کشوری سرد است. پس زمستان را برای سفر به این کشور اصلا پیشنهاد نمی دهیم. بهترین زمان سفر به قزاقستان فصل بهار و ماه های اردیبهشت و خرداد است. در پاییز هم، در ماه های مهر و آبان می توانید به این کشور سفر کنید؛ چرا که هوا بسیار متعادل است. در تابستان، هوای کشور قزاقستان بسیار گرم بوده و گاهی تا ۴۰ درجه می رسد. در حالی که دمای هوا در زمستان با کاهش جدی و خطرناکی روبروست. در برخی از مناطق این کشور دمای هوا به منفی ۴۳ درجه سانتی گراد می رسد.

 

به دیدن چه شهرهایی بروید؟

 

در نکات سفر به قزاقستان حتما باید به دیدن شهر زیبای آلماتی بروید. آلماتی مرکز تجاری و مالی قزاقستان است که با معماری مدرن و جاذبه های بی نظیرش هر گردشگری را به خود جذب می نماید. از مهم ترین جاذبه های این شهر می توان به کلیسای جامع زنتو و بازار بزرگ آن اشاره نمود.

 

از دیگر شهرهایی که بهتر است دیدن آن را از دست ندهید، شهر آستانا است. آستانا پایتخت جدید قزاقستان است که از برج های بزرگ و ساختمان های مدرن تشکیل شده است. زندگی مدرن در این شهر شما را متعجب خواهد کرد. بسیاری از بناهای این شهر توسط معمار مشهور انگلیسی به نام نورمان فوستر طراحی و ساخته شده است. یکی از این ساختمان های شفاف و شیشه ای خان شاتیر (Khan Shatyr) نام دارد. همچنان که نمای بیرونی آن هر گردشگری را جذب می نماید، درون آن با تفریحات و سرگرمی های متعددی همانند مغازه ها، سالن های سرگرمی، مونوریل، قایق رانی بو حتی تفریحات ساحلی است. تعجب کردید، درست است؟! بله این ساختمان هر گردشگری را متعجب می نماید.

 

 

ghazagestan

 

از دیگر مکان ها و جاذبه های گردشگری که برای گردشگران جذاب است، برج بیترک (the Bayterek Tower) است. برجی با فضای نمایشگاهی و دیده بانی که همانند یک درخت در قسمت بالایی طراحی شده و گویی طلایی رنگ و آینه ای را دربر می گیرد. این برج ارتفاعی به اندازه ۹۷ متر دارد و در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. دقیقا در سالی که شهر آستانا برای پایتخت قزاقستان انتخاب شد.

 

از دیگر جاذبه هایی که در نکات سفر به قزاقستان پیشنهاد می دهیم به دیدن آن بروید، موزه و خانه اپرا به نام کاخ صلح (Palace of Peace) است که به شکل هرمی ساخته شده و امکانات متعددی درونش دارد. این ساختمان نیز از دیگر پروژه های معمار نورمن فوستر انگلیسی است.

غذاهای قزاقی

 

قزاق ها عاشق غذاهای پخته شده با انواع گوشت هستند. بنابراین عاشقان غذاهای گوشتی به کشور محبوب خود سفر نموده اند. در بیشتر غذاهای آن ها گوشت جزو مواد اصلی است. با این حال اگر گیاه خوار هستید، نگران نباشید. سالاد ها و سوپ های سبزیجات بسیار خوشمزه ای را در کافه ها و رستوران های قزاقستان پیدا خواهید کرد. بهتر غذای قزاقی هم توسط مردمان محلی و در خانه ها پخته می گردد. بنابراین اگر به خانه کسی دعوت شدید، حتما با غذاهای خوشمزه از شما پذیرایی خواهد شد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."