• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۵۵

نمایشگاه صنایع دستی توهوکو در سفارت ژاپن برپا شد


نمایشگاه صنایع دستی منطقه توهوکو در ژاپن از چهارم تا ۱۴ تیر ماه در محل سفارت ژاپن در تهران برپا شده است.

 آناهید نیوز- مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با سخنرانی وزیر مختار سفارت ژاپن، بهزادنژاد سرپرست حقوق بین الملل سازمان میراث فرهنگی و با حضور مقامات دولتی و دیپلمات ها و هنرمندان و علاقه مندان به  فرهنگ ژاپن برگزار شد. این نمایشگاه که با همکاری بنیاد ژاپن یک سال بعد از وقوع تسونامی در منطقه توهوکو ژاپن که در سال ۲۰۱۱ میلادی رخ داد دایر شده است ، با استقبال مخاطبین توانسته نظر شرکت کنندگان را به خود جلب کند.

 

 

ژاپن

 

هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی صنایع دستی قدیمی منطقه توهوکو در ژاپن است که در تمدن پیشرفته ژاپن معاصر به دست فراموشی سپرده شده است. این آثار  از سرامیک، فلز و چوب بامبو ساخته و با اوروشی طراحیشده است. نمایشگاه صنایع دستی ژاپن چهارم تا چهاردهم تیر ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر در محل سفارت ژاپن برپاست.

همراه داشتن کارت شناسایی برای ورود به محل برپایی نمایشگاه الزامی است همچنین این نمایشگاه در روزهای ششم، هشتم و نهم تیر ماه تعطیل است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."