• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۲:۱۳

نمایش عکس های عباس کیارستمی از موزه لوور


مدیر موزه ملی ایران گفت: مجموعه عکس‌های زنده‌یاد عباس کیارستمی با عنوان «به من نگاه کن» برای اولین بار به نمایش در می آید.

آناهید نیوز- جبرئیل نوکنده اظهار کرد: برای نخستین بار یک نمایشگاه از عکس های عباس کیارستمی از لوور همزمان با نمایش آثاری از موزه لوور در ایران به نمایش گذاشته می شود.

 

 

کیا رستمی
وی افزود: با احمد و بهمن کیارستمی برای انتخاب نهایی آثار مذاکره کردیم و محل این نمایش اثار مشخص شده است.
نوکنده گفت: زمانی که با لوور در حال مذاکره بودیم قرار بر این شد که آثار درخشان چند عکاس مطرح جهانی از لوور را هم به ایران بیاوریم تا به نمایش درآید و خود فرانسوی ها پیشنهاد دادند که اتفاقا یک هنرمند مطرح ایرانی عکس های بسیار خوبی از لوور گرفته که متوجه شدیم استاد کیارستمی مد نظرشان است.

مدیر موزه ملی ادامه داد: بلافاصله هم فرانسوی ها و هم ما با خانواده کیارستمی تماس گرفتیم و استقبال زیادی از این موضوع کردیم.
وی تاکید کرد: ما مراسمی با خانواده کیارستمی در طول نمایشگاه، ویژه برنامه ای را به بزرگداشت این هنرمند فقید اختصاص دادیم که در آن از خانواده وی تجلیل می شود.

به گفته نوکنده، کیارستمی در زمان حیاتش، عنوان «به من نگاه کن» را برای نمایشگاه عکس خود انتخاب کرده بود.
به گزارش ایرنا، این مجموعه عکس که از نمایش در زمان حیات عکاس محروم ماند، نماهایی هستند که کیارستمی در بازدیدهای متعددش از موزه لوور فرانسه ثبت کرده بود.

کیارستمی در سال های ١٣٧۴ تا ١٣٩٠ ( ١٩٩۶ تا ٢٠١٢ میلادی) در تالارهای نقاشی و مجسمه های موزه لوور به ثبت لحظات ارتباط بازدیدکنندگان با آثار پرداخت که نتیجه آن سلسله عکسهایی است که منتخبی از آنها در موزه ملی ایران به نمایش درمی آید.

نمایشگاه عکس «به من نگاه کن» همزمان با نمایش آثاری از موزه لوور در موزه ملی ایران گشایش می یابد.
نمایشگاه «لوور در تهران» منتخبی از آثار موجود در سالن های اصلی موزه لوور است که در پی تبادلات فرهنگی بین ایران و فرانسه و با حمایت مالی بانک آینده از ١۴ اسفند ١٣٩۶ تا ١٨ خرداد ١٣٩٧ در تهران، موزه ملی ایران برپا خواهد بود.

عباس کیارستمی (تیر ۱۳۱۹ تهران – تیر ۱۳۹۵ پاریس) کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تدوین‌گر، عکاس، تهیه‌کننده، گرافیست و کارگردان هنری بین‌المللی، همچنین شاعر و نقاش ایرانی بود.

او فیلم‌سازی تأثیرگذار در سینمای جهان به‌شمار می‌آید و آثارش با استقبال فراوان ناقدان، داوران، کارگردانان، فستیوال‌ها و بنیادهای فرهنگی و هنری جهان روبه‌رو شده ‌است.

کیارستمی پنج بار نامزد جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ (پنجاهمین دورهٔ جشنواره فیلم کن) برای فیلم طعم گیلاس این جایزه را گرفت و چهار دوره داوری جشنواره فیلم کن را در کارنامه هنری خود به ثبت رساند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."