• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۷:۰۴

نماینده مجلس آذربایجان: روادید با ایران را لغو کنید


یک نماینده مجلس جمهوری آذربایجان خواستار لغو روادید با ایران و ترکیه شد. به گفته او، این اقدام از سوی آذربایجان منجر به تقویت همبستگی و روابط دو جانبه میان کشورها می شود.

آناهید نیوز ـ «حسن قلی یف»، نماینده مجلس جمهوری آذربایجان گفت: لغو روادید دو جانبه به گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه میان کشورها کمک می کند و تقویت همبستگی ملت ها را به همراه دارد.

به گفته حسن قلی یف، آذربایجان تجربه خوبی از لغو روادید با روسیه و گرجستان دارد و باید هر چه سریعتر این موضوع برای تهران و آنکارا تعمیم یابد.

 

%d8%a2%d8%b0%d8%b1

 

 

در حال حاضر شهروندان جمهوری آذربایجان می توانند بدون دریافت روادید به ترکیه سفر کنند و برای سفر به ایران، ویزا در مبادی ورودی صادر می شود اما در مقابل شهروندان ایران و ترکیه برای سفر به این کشور باید ویزا دریافت کنند.

همچنین روز جمعه پارلمان جمهوری آذربایجان تفاهمنامه همکاری میان دولت ایران و آذربایجان را به اتفاق آرا تایید کرد.

این تفاهمنامه برای تسهیل رژیم ویزایی میان دو کشور ایران و آذربایجان است که در ۸ آگوست امسال میان روسای جمهوری دو کشور به امضا رسیده بود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."