• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۷:۵۶

نگاه یک گردشگر انگلیسی: زیبایی های ایران وصف ناشدنی است


یک گردشگر انگلیسی طی مصاحبه ای با خبرنگار آناهید نیوز، زیبایی های ایرانی را بی نظیر وصف کرده و از تنوع غذاهای ایرانی به عنوان برند گردشگری غذا نام برد اما به گفته وی، نبود و یا کمبود غذاهای گیاهی مشکلاتی را برای برخی گردشگران خارجی رقم زده است.

آناهید نیوز ـ چند سالی است که ورود گردشگران خارجی به ایران افزایش داشته و طبق پیش بینی های انجام شده ورود گردشگران همچنان رو به افزایش است همه اینها در حالی است که گردشگران خارجی نیز ایران را مظهر زیبایی دانسته و حتی قابل قیاس با کشورهای همسایه اش نمی دانند.

خانم«لوسی براندو»، که از کشور انگلستان برای بازدید از گردشگری ایران به کشورمان سفر کرده بود در حین بازدید از موزه ملی ایران، به خبرنگار ما گفت: ایران بسیار زیباست و حتی می توان به جرات گفت این کشور قابل قیاس با کشورهای همسایه خود چون ترکیه و یا دبی نبوده و نیست.

 

%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-2

 

وی که به همراه تیمی در حال بازدید از نقاط گردشگری و خانه های تاریخی در تهران بود اظهار داشت: پیش از آمدن به ایران به یزد، اصفهان و شیراز سفر کرده ام. به گفته او، اصفهان زیباترین شهر ایران بوده و دارای قابلیت های بسیاری برای جذب گردشگر است.

براندو در ادامه با برشمردن تنوع غذاهای ایرانی به عنوان مهد گردشگری غذا در دنیا افزود: فقط یکی از مشکلاتی که در گردشگری ایران، تغذیه برخی گردشگران ورودی را تحت تاثیر قرار می دهد نبود غذاهای گیاهی است.

به گفته او، بسیاری از گردشگران برای حمایت از محیط زیست علاقه ای به مصرف گوشت ندارند اما در ایران تنوعی برای غذاهای گیاهی وجود نداشته ولی تنوع بی شماری در غذاهای گوشتی وجود دارد.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."