• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۲

هما پرواز چارتری ندارد/۲۹ فروند هواپیمای فعال داریم


مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این شرکت ۲۹ هواپیمای فعال دارد، گفت: ۳۸۰ صندلی به صندلی‌های هما در نوروز ۹۸ افزوده می‌شود.

 آناهید نیوز- فرزانه شرفبافی با اشاره به افزایش تعداد هواپیماهای ATR در ایران‌ایر گفت: یکی از سه آشیانه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد را به تعمیر و نگهداری هواپیماهای ATR اختصاص می‌دهیم. همچنین یکی از آشیانه‌های ایرباس در فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل می‌شود.

 

 

هواپیما

 

به گفته شرفبافی، این آشیانه سه ماه پیش تحویل قطعی شد و سیستم اطفای حریق آن نیز نصب شده است. امروز اولین هواپیمای مورد تعمیر که هواپیمای ایرباس «براوو ولف» هما است وارد آشیانه شماره ۲ شد تا تعمیر شود. در این آشیانه، تعمیرات سبک و نیمه‌سنگین انجام خواهد شد.

 

مدیرعامل ایران‌ایر یادآور شد: با افتتاح این آشیانه در فرودگاه امام خمینی (ره)، یک تیک‌آف لندینگ(نشست و برخاست) اضافه هواپیمای خالی از مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) که هزینه‌های زیادی بر دوش هما می‌گذاشت، حذف می‌شود که تا پیش از افتتاح این آشیانه، سالانه ۵۰ نشست و برخاست غیراختصاری میان این دو فرودگاه انجام می‌شد.

 

شرفبافی درباره اقدامات هما در سفرهای تعطیلات نوروزی گفت: ۳۸۰ صندلی در نوروز ۹۸ به مجموع صندلی‌های هما افزوده خواهد شد؛ ضمن اینکه به دلیل تحریم‌ها که برخی فرودگاه‌های اروپایی، مانع انجام پروازهای برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی شده بودند، این پروازها در نوروز ۹۸ بر عهده شرکت هما گذاشته خواهد شد.

 

وی در خصوص زیان انباشته هما افزود: زیان انباشته ایران‌ایر سالانه افزایش می‌یابد که به نرخ ارز محاسباتی پایان هر سال محاسبه می شود. در سال جاری میزان مطالبات هما توسط بازرس قانونی این شرکت هواپیمایی، احصاء شد که با نقد شدن آنها، می‌توانیم بخشی از زیان انباشته را پوشش دهیم. بخشی دیگر نیز با کمک مالی دولت تسویه می‌شود اما قرار نیست مبلغ زیان انباشته اعلام شود.

 

مدیرعامل ایران‌ایر با تأکید بر اینکه ۲۹ فروند هواپیمای فعال در هما داریم، اظهار داشت: ایران‌ایر و همه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مشکل تأمین قطعات را دارند.

 

شرفبافی درباره فروش چارتری در هما گفت: ایران‌ایر پرواز چارتری ندارد و سیستم فروش هما، به‌روزترین و کارآمدترین سیستم فروش بلیت است که اخیراً نیز اپلیکیشن موبایلی را راه‌اندازی کرده‌ایم.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."