• تاریخ خبر : شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۰:۱۵

هواپیماهای جدید؛ سوغات رئیس جمهور برای گردشگران ایران


رییس‌ جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (۹ بهمن ماه) پس از انجام سفری رسمی به کشورهای ایتالیا و فرانسه با دستی پر از سوغات برای گردشگران ایران ، به تهران آمد.

آناهید نیوز- رئیس جمهور در سفر خود به ایتالیا و فرانسه با رییس‌ جمهوری این کشورها ملاقات و درباره راه‌های توسعه روابط دو کشور و مسایل مورد علاقه در عرصه دوجانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کرد.
رییس‌ جمهوری همچنین علاوه بر دو دور دیدار و گفتگو با روسای شرکت‌های بزرگ اقتصادی فرانسه در جمع اندیشمندان علوم سیاسی و روابط بین‌الملل فرانسه (ایفری) نیز سخنرانی کرد.
در سفر به فرانسه ۲۰ سند همکاری مشترک در عرصه‌های مختلف بین دو دولت به امضاء رسید و بخش‌های خصوصی ایران و فرانسه نیز بیش از ۱۰ سند همکاری مشترک به امضاء رساندند.

 

 

ایرباس2

 

یکی از سندهای امضا شده، سند همکاری و خرید با ایرباس بوده است که برای جامعه گردشگری ایران بسیار خوشحال کننده بود، چرا که حمل و نقل مطمئن یکی از ارکان اصلی سفر در گردشگری محسوب می شود.
شرکت هواپیماسازی ایرباس متعهد شده در سریع ترین زمان هواپیماها را در اختیار ایران قرار دهد. گفته می شود خرید هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است که کشورمان متعهد می شود در مدت ۱۰ سال پول هواپیماها را پرداخت کند.
تعداد این هواپیماها بیش از ۱۰۰ فروند است که ایرباس باید تا ۴ سال همه هواپبماها را در اختیار ایران قرار دهد.
گفته می شود انواع هواپیماهای غول پیکر و سبک در قرارداد وجود دارد که قرار است ۳ فروند از هواپیماهای آ ۳۸۰ غول پیکر با۵۵۵ صندلی قبل از سال نو در اختیار ایران قرار خواهد گرفت. همه هواپیماهای تحویلی به ایران نو خواهد بود.
مدیرعامل ایرباس نیز در این دیدار از گشایش دفتر ایرباس در تهران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ۱۷ فروند از هواپیماهای مسافربری تولید این شرکت در سال ۲۰۱۶ تحویل ایران می شود که زمان تحویل نخستین فروند از این هواپیماها نیز در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۱۰ اسفند) است.
“فابریس برژیه” تاکید کرد که همکاریهای آموزشی در عموم زمینه های صنعت هوایی، آموزش خلبانی، تعمیرات و تولید قطعات نیز مورد توجه ایرباس خواهد بود.
رییس‌ جمهوری همچنین در دیدار مدیر عامل شرکت هوایی ایرباس از پیش قدم شدن این شرکت برای همکاری در شرایط جدید استقبال کرد و گفت که ایران نمی‌خواهد با ایرباس فقط تجارت داشته باشد، بلکه به دنبال مشارکت در عرصه های آموزش، تحقیقات، تعمیرات و ساخت قطعات با این شرکت است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."