• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۸:۴۴

پذیرایی با طعم های مختلف غذا در چابهار


چابهار به دلیل همسایگی با چندین کشور از گذشته تا به امروز پذیرای اقوام مختلفی بوده است از این تنوع غذایی در این منطقه یک جاذبه خاص محسوب می شود.

آناهید نیوز- از مزایای سفر به نقاط مختلف آن است که وعده‌های غذایی با خوراک‌های محلی و سنتی نیز جزو جذابیت‌های سفر محسوب می‌شود و تنها یک وعده غذایی نیست. چابهار با خوراک‌های محلی و دریایی نیز از این نظر ویژه است.

این خطه با توجه به موقعیت استراتژیک خود در طول تاریخ، پذیرای مردمانی از اقوام مختلف بوده که هر یک بر فرهنگ و از جمله خوراک منطقه تأثیر گذاشته‌اند. غذاهای دریایی که اهمیت خاصی دارند.

 

 

غذای چابهار

 

غذاهای بومی با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم مردم، بیشتر از مواد غذایی موجود در هر منطقه که در فصول مختلف سال در دسترس هستند تهیه می‌شود. از غذاهای سنتی منطقه می‌توان به بتو ماش، شودوده، بتو هواری، ماشینگ و.. اشاره کرد.
خوراک های محلی چابهاری ها با توجه به اقلیم و شیوه معیشتی شان بر محصولات دریایی خاصه ماهی و همچنین خرما تکیه دارد. خوراک خرما از مهم ترین خوراک های چابهار و ترکیبی از خرما، نان، برنج و حبوبات است. کنک نیز نوعی حلواست که از خرما، کنجد، بادام و پونه تشکیل شده است.

شودوده : نوعی غذای محلی است که از سرخ کردن خرما با روغن که گاهی به ان کنجد وبادام اضافه می شود تهیه می گردد .

ماشینگ : نوعی سوپ ماش که با نان خورده می شود.کیش : مغز درخت خرمای جوان که شیرین و سفید رنگ است .
دلگ : برنج کوبیده شده که با آب بصورت شل تهیه می شود .ناروش : خورشت که اغلب با خورشت ماهی (کو گئرت ) و خورشت مرغ مصرف می شود .بریانی : مانند استابولی است . طبخ ان با مرغ و ماهی است و به همراه ادویه فراوان و تند مصرف می کنند .انباغ : مرغ را ریش ریش کرده و به همراه شنبلیله کاملا سرخ می کنند .شیلانچ : کشک را در هاون می کوبند و با آّ و کمی روغن داغ می کنند .تباهگ : گوسفند را در زمستان پس از ذبح و در آوردن پوست در هوای آزاد به ریسمانی می آویزندتا خشک شود . و به ان کمی اب انار و نمک میزنند این گوسفند خشک شده را در طول زمستان تکه تکه کرده و می خورند و گاه نیز همراه ان برنج مصرف می کنند .

 

 

غذای چابهار2

 

از این انواع غذاهای منطقه چابهار که بگذریم که مایه اصلی بیشتر این منطقه به دلیل همجواری با دریا از ماهی است. نان های مختلفی با طعم های مختلفی در این منطقه تهیه می شود که از آن می توان به حمیر : مانند نان تافتون است . تی موش : نان نازکی است نازکتر از لواش که ان را فطیر هم می گویند چون با خمیر بی مایه درست می شود . نان تنوری روغنی : حلکاری نان ذرت : سوهر = ذرت قرمز، نان کماچ یا ریگی، نان روغنی رو تابه (دک) اشاره کرد.
بیشتر غذاهای در دسترس گردشگران غذاهای دریایی و غذاهای معمول است و خیلی از غذاهای سنتی ذکرشده در رستورانی یافت نمی‌شود. رستوران هتل لیپار پیشنهاد مناسبی برای صرف وعده‌ غذایی است.

رستوران بلوچ هم درچابهار بلوار امام، مقابل پمپ بنزین یکی از رستوران های خوب با غذاهای سنتی ایران و غذای بومی چابهار است ، که می تواند برای صرف یک وعده غذایی پیشنهاد مناسبی باشد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."