• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۱:۱۰

پیشتازی روس ها در بازار گردشگری ایران


دفتر اطلاع رسانی گردشگری روسیه در تهران، شب گذشته با حضور رئیس آژانس فدرال روسیه، سفیر، معاون گردشگری ایران، آژآنس ها و دفاتر خدمات مسافرتی از هر دو کشور با بریدن روبان نمادین در سفارتخانه روسیه در تهران آغاز به کار کرد.

آناهید نیوز- لون سیمونویچ، سفیر روسیه در تهران شب گذشته (۲۷ بهمن ماه) در مراسم گشایش دفتر اطلاع رسانی روسیه در تهران بیان کرد: گشایش این دفتر به همکاری بیشتر ایران و روسیه کمک می کند و باعث تداوم و توسعه ارتباط بین دو کشور می شود.

 

 

روس

 

او اضافه کرد: در سال های گذشته ایرانی ها از مسکو سن پترزبورگ ، مسکو، بلوفو سفر می کردند ولی با گشایش این دفتر این امکان فراهم می شود که ایرانی ها از دیگر نقاط روسیه دیدن کنند.

درادامه” الگ پی سافانو”، رییس آژانس فدرال روسیه گفت: ایران و روسیه سابقه طولانی در تعاملات با یکدیگر دارند. ایران کشوری دارای امنیت با گذشته تاریخی خوبی است.
او بیان کرد: تمامی بروشورها و اطلاعات ما در دفتر اطلاع رسانی به زبان فارسی است و دفتر اطلاع رسانی می تواند به مردم ایران کمک کند تا بیشتر در مردم روس و جاذبه های زندگی آنها بدانند.
” مرتضی رحمانی موحد” معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ایران با ابراز خوشحالی از برداشتن گام هایی برای توسعه همکاری ها گفت: لازمه گسترش روابط کشورها در زمینه اقتصادی و سیاسی برقراری تعاملات قوی مردمی است. گردشگری به واسطه داشتن این تعاملات بستری برای توسعه سیاسی و اقتصادی کشورها فراهم می کند.

او دفاتر اطلاع رسانی را از مهم ترین ابزارهای توسعه گردشگری، سیاسی و اقتصادی دانست و ادامه داد: روسیه به دنبال بازارهای جدید گردشگری است. ما در تلاشیم سهم قابل توجهی از این بازار را برای خود داشته باشیم.

معاون گردشگری سپس به تمایل دو کشور برای لغو روادید اشاره کرد و افزود: لغو روادید یکی از شئون بالا در سطح دو کشور است. مواضع ایران در این زمینه کاملا متقابل با روسیه است.

رحمانی موحد با اشاره به تسهیلات ایران در زمینه ویزای فرودگاهی گفت: راه‌اندازی ویزای الکترونیک نیز در دستور کار است و لغو روادید با روسیه نیز در برنامه قرار گرفته است.

او در ادامه به گشایش دفتر اطلاع رسانی ایران در روسیه در نیمه اول سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: تا کنون ۱۴ دفتر اطلاعر سانی ایران در کشورهای مختلف افتتاح شده است.
در پایان مراسم گشایش دفتر اطلاع رسانی گردشگری روسیه در ایران که با حضور مقامات وزارت گردشگری روسیه برگزار شد، لیلی صدری به عنوان مسئول این دفتر معرفی شد و از طرف آژانس فدرال روسیه گواهینامه گردشگری حلال دریافت کرد.
بر اساس این گواهینامه، این دفتر موظف است که به گردشگران ایرانی متقاضی سفر به روسیه، بسته گردشگری حلال و اسلامی معرفی کند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."