• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۰۲

چرا در سفرهای هوایی دچار گوش درد می‌شویم


صدای سوتی که در هنگام بلند شدن و یا فرود هواپیما در گوش می‌پیچد، حالتی از گرفتگی را در گوش موجب می‌شود که معمولا یکی از شایع‌ترین مشکلات پرواز برای مسافران است.

آناهید نیوز- در حالت ایده ال هر فردی که دچار سرما خوردگی، عفونت تنفسی، عفونت گوش وغیره شود نباید پرواز کند ولی چون بسیاری از افراد نمی خواهند سفر خود را از دست دهند موارد زیر کمک می کنند تا افراد به درد گوش مبتلا نشوند

بلع کردن هنگام فرود آمدن هواپیما یکی از این عوامل است. هوا در هنگام بلع، سخن گفتن هنگام خمیازه کشیدن و جویدن به میزان زیادی از طریق شیپور استاش جا به جا می شود. در رابطه با کودکان بلعیدن یا نوشیدن زمان خوبی می باشد تا شیپور استاش به راحتی کار خود را انجام دهد به همین دلیل خوب است کودکان را تشویق به جویدن کنیم.

 

 

گوش-درد-نوزاد

 

سعی کنید موارد زیر را انجام دهید:

نفس بکشید و سعی کنید نقس را وارد دهان کرده و دهان خود را ببندید و هوای محبوس شده را از راه بینی خارج کنید.این هوای دمیده شده سبب باز شدن مجرای شیپور استاش می شود و در نهایت فشار را بر روی پرده گوش خود احساس می کنید.این درمان اغلب مشکل است  ولی سعی کنید در هنگام فرود هواپیما ان را به طور مرتب تکرار کنید.

هنگام فرود هواپیما هرگز نخوابید (والا یک ماسک اکسیژن هنگام فرود هواپیما درخواست کنید) اگر بیدار هستید  ببلعید و بنوشید و هوا را برای ورود به گوش میانی تشویق کنید.

 

 

گوش درد

 

موارد ذکر شده در بالا معمولا در رابطه با بسیاری از افراد جواب می دهد ولی اگر نسبت به این نوع اسیب دیدگی بسیار مستعد هستید می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

استفاده از قرص انتی هیستامین که با توجه به دز پیشنهادی روز قبل و بعد سفر مصرف کنید این دارو می تواند تا حدودی بر تولید موکوس تاثیر گذاشته و تولید ان را محدود کند.

استفاده از اسپری ضد احتقان که موجب خشک شدن بینی می شود.به عنوان مثال استفاده از اگزیلو متازون که در داروخانه ها موجود است اسپری بینی از جمله داروهایی است که باید یک ساعت قبل از زمان مورد نظر مصرف شود.

 

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."