• تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۹:۱۷

ژاپن به استقبال گردشگران مسلمان می آید


در حالی که این روزها شاهد خبرهای پی در پی از احتمال ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا هستیم و اقدامات ضد ایرانی دولت این کشور همچنان ادامه دارد در مقابل کشور ژاپن با بهره گیری از این فرصت ناب گویا قصد توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری خود را دارد. این در صورتی است که معلوم نیست آمریکایی ها با پراکندن شایعاتی مبنی بر مخالفت ژاپن با گردشگران مسلمان دقیقا چه هدفی را دنبال می کنند.
آناهید نیوز_ ژاپنی ها در همین راستا برنامه های جدی و مداومی را از سال ۲۰۱۲ برای جذب حداکثری گردشگر با تخمین ۲۰ میلیون آغاز کردند اما آنچه آمار و ارقام نشان می دهد بیشتر از حد انتظار است و رقم ۲۰ میلیون گردشگر تنها برای همین سالی که گذشت ثبت شده است.
این موضوع باعث شده است تا مسئولان مرتبط هدف گذاری خود را بلندپروازانه تر و تا سقف ۳۰ میلیون گردشگر انجام دهند.

 

page_detail_zoom_4840

 

گردشگران مالزی و اندونزی مهمترین نقش را در جهت افزایش گردشگر مسلمان در ژاپن ایفا می کنند. به گفته ی سازمان ملی گردشگری این کشور گردشگران مالزیایی با افزایش ۱۸ درصدی به تعداد ۲۷۰۰۰۰ نفر و گردشگران اندونزیایی با ۳۰ درصد افزایش به تعداد ۲۰۰۰۰۰ نفر فقط تا اکتبر ۲۰۱۵ رسیده اند.

این تغییرات مثبت مورد توجه زیاد بخش دولتی و خصوصی ژاپن قرار گرفته است تا حدی که مسئولان را بر آن داشته تا کتاب راهنمایی در خصوص چگونگی رفتار با مسلمانان برای مردم محلی به چاپ رسانند.
برخی از آژانس های مسافرتی اقدام به تهیه برنامه ها و تورهای خاصی برای مسلمانان کرده اند و حتی درباره ی غذای حلال امکاناتی فراهم شده تا گردشگران از احساس رضایت بیشتری برخوردار شوند.
با مراجعه به نظرات کسانی که به مناطق توریستی مهم مثل توکیو اوساکا و .. سفر کرده اند در می یابیم اقدامات دسته جمعی در این زمینه و در کشور ژاپن با موفقیت چشمگیری همراه بوده و به پیشرفت خود ادامه می دهد.

ترجمه و تحریر : زهرا نعیمی


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."