• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۸:۳۳

کتاب «اطلس کاروانسراهای استان خراسان جنوبی» منتشر شد


کتاب «اطلس کاروانسراهای استان خراسان جنوبی» نوشته محمدرضا رکنی توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر و راهی بازار نشر شد.

 

آناهید نیوز- کتاب «اطلس کاروانسراهای استان خراسان جنوبی» نوشته محمدرضا رکنی به‌تازگی به همت پژوهشکده باستان‌شناسی توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر و راهی بازار نشر شده است.

 

 

کتاب

 

این کتاب گام نخست سلسله‌پژوهش‌های باستان‌شناسی کاروانسراهای ایران است که نویسنده و ناشرش امیدوارند در یک برنامه منظم و هماهنگ به مرور منتشر شود.

 

آنچه در این مجموعه گردآوری شده، اطلس رقومی‌شده از پراکندگی کاروانسراها در استان خراسان جنوبی است که بر پایه تقسیمات سیاسی، جغرافیای طبیعی، لنداسکیپ و همپوشانی روی تصاویر ماهواره و هوایی مکان‌یابی شده‌اند.

 

وجود نقشه‌هایی براساس موقعیت مکانی GPS و نمودارهای اقلیمی همراه با نقشه ناهمواری‌های موجود، یکی از نکات حائز اهمیت موجود در کتاب یاد شده است که می‌تواند سند خوبی برای پژوهش‌های آتی در این حوزه باشد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."