• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
  • ساعت ۱۱:۵۲

کشف یک جریان زندگی متفاوت در ویتنام- بخش پایانی


ویتنام کشوری امن با آب و هوای استوایی است. این کشور را در هر زمان از سال می توان دید. اما؛بهترین زمان سفر به این کشور ماه های شهریور، مهر و اوایل آبان است. این کشور جاذبه های متفاوتی دارد و هر نوع سلیقه ای را برای گردشگری و سفر پاسخ خواهد داد.

آناهید نیوز- کشور ویتنام دو شهر بسیار معروف و بزرگ دارد که یکی پایتخت سیاسی و فرهنگی و دیگری پایتخت اقتصاد و تجارت است. این دو شهر، بزرگ و دارای مراکز و هتل های بسیار زیادی است. در گزارش های پیشین آناهید نیوز به معرفی جاذبه های منحصر به فرد ویتنام پرداختیم. در این گزارش به شهر هوشی مین و هانوی خواهیم رفت.

 

 

%d8%af%d9%87%da%a9%d8%af%d9%87

 

هانوی

“هانوی” هم مانند هوش مین پر از موتوراست. اما؛ پرترافیک و اداری تر.هانوی پایتخت ویتنام است . این شهر فراز و نشیب های زیادی را در طول تاریخ ویتنام به خود دیده است ودر طول عمر خودنقشی اساسی را در تاریخ ویتنام چه پیش از جنگ و چه بعد از جنگ عهده دار بوده است.
این شهر آثار و جاذبه های متعددی را از امپراطوری هاو حکومت های پیشن در خود جای داده است.در این شهر هم در به دلیل سلطه استعمار، معماری فرانسوی را می توان به چشم دید.
محله قدیمی شهر “هوآن کیم” هانوی با سبکی متفاوت محل اقامت گردشگران ویتنام است و در جای این محله می توان هاستل های رزان قیمت وهتل های قیمت مناسب را برای اامت انتخاب کرد.

 

 

%d8%af%d9%87%da%a9%d8%af%d9%872

 

این محله پراست از رستوران های که با گذاشتن میز وصندلی در پیاده راها از گردشگران پذیرایی می کنند . در این محله غذا و تنوع غذایی یک جاذبه برای گردشگران است که تا پاسی از شب گردهم بیایند و عکس ها و خاطرات سفر خود را با دیگران مرور کنند.

این محله پراز مغازه های رنگارنگ با محصول های متفاوت که می توانند سوغات گردشگران را تامین کنند. البته ناگفته نماند که بیشترین اجناس این مغازه ها چینی هستند.
موسیقی غیر بومی این شهر” راک” است .در این محله شب به خصوص آخر هفته در گوشه گوشه این محله می توانید موسیقی گروه های موسیقی خیابانی را با که حلقه های مردم و گردشگران احاطه شده اند ببینید که به هنرنمایی می پردازند.
این محله خیابان های باریک دارد و چون بسیار پر ازدحام است ، باید بسیار مراقب رانندگان و ماشین های عبوری از این منطقه بود.
این محله بسیار گردشگر پذیر است وچهره های مختلفی را در بین مردم ویتنام خواهید دید.
دریاچه شهر هانوی بهشتی دیگر بر روی زمین است و با سپری حتی یک نیم روز در در کنار این دریاچه به سبک متفاوت زندگی مردم ویتنام پی خواهید برد.

“آرامگاه هوشی مین” رهبر آزادیخواه ویتنام، در مقبره‌ای باشکوه که در سه‌لایه ساخته شده، در شهر هانوی قرار گرفته است. بسیاری از نامه‌ها و عکس‌های قدیمی در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.
موزه‌های شهر هانوی از دیگر جاذبه‌های این شهر است که تاریخ این شهر و به عبارت بهتر تاریخ ویتنام را به زبان تصویر و با اشیاء، اسناد و مدارک به جای مانده به تصویر می‌کشد.

 

 

h1

 

“هو لو” در ۹۰ کیلومتری جنوب هانوی واقع شده و تا قرن ۱۰ میلادی پایتخت ویتنام بوده است. معابد منسوب به دو پادشاه آن دوره از برجسته ترین جاذبه های گردشگری منطقه به شمار می روند.معبد “دین تی یِن هوانگ” در زمین یک کاخ قدیمی بنا شده است و در فاصله ۲۰۰ متری از آن معبد” لی دای هان” قرار دارد.
هر دو پادشاه در قرن ۱۰ می زیسته اند و معابد در قرن ۱۱ و ۱۲ میلادی ساخته و در قرن ۱۷ بازسازی گشته اند. اشیایی مانند تخت اژدهای تمام سنگی یا مجسمه های چوبی دو پادشاه و ملکه دونگ وان نگا که با هر دو پادشاه ازدواج کرده بود؛ ازجمله زیبایی های این معابد هستند.
مناظر بدیع و سرسبزی اطراف این دو معبد قرار دارد. همچنین به دلیل همین مناظر زیباست که بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند مسیری را با دوچرخه رکاب بزنند وخود را به منطقه “تام کوک” برسانند.
در نزدیکی منطقه هولو منطقه ای به نام تام کوک قرار دارد. تام کوک در زبان محلی یعنی سه غار تونلی.با سه ساعت قایقرانی با دست که بیشتر قایقرانان را خانم ها تشکیل می دهند می توانید از مناظر دیدنی و سبزی آب و تلالوخورشید وردشدن از غارهایی که با خوابیدن در ته قایق ها می توانید عبور کنید، لذت ببریدو تجربه ای که فقط می توان در کشور ویتنام بدست آورد.

 

 

%d9%86%d8%aa%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%85

 

شهر هوشی مین که در گذشته با نام سایگون شناخته می شود. جاذبه های گردشگری متنوعی را در خود جای داده است.این شهر بانام شهر موتورسیکلت در دنیا مشهور است.
“کلیسای جامع نوتردام” در جنوب شهر هوشی‌مین قرار دارد. این ساختمان آجری قرمز رنگ در وسط خیابان و در مرکز هوشی مین سی تی است. این ساختمان توسط فرانسویان در سال ۱۸۷۷ ساخته شده و دارای دو برج ناقوس به ارتفاع ۵۸ متر است. تقریبا تمام مصالح استفاده شده در ساخت این کلیسا از فرانسه وارد شده و شالوده آن بسیار محکم پی‌ریزی شده است.
در سال ۱۹۶۰ این کلیسا تحت عنوان کلیسای اصلی سایگون شناخته می‌شد؛تا اینکه در سال ۱۹۶۲ به دستور پاپ ژان بیست و سوم به نام کلیسای جامع نوتردام سایگون تغییر نام داده شد.
روبروی کلیسای نتردام در مرکز شهر این اداره قرار دارد. از نکات برجسته این اداره، این است که هنوز فعال است و بسیاری از مردم و حتی گردشگران در آن خدمات دریافت می کنند.
این اداره سقفی هلالی دارد و در انتهای آن عکسی از” هوشی مینه” آویزان است در کناره های سالن اصلی کابین های تلفن راه دور و ارسال نامه و دریافت بسته های پستی فعال است.
ساختمان اداره پست سایگون معماری فرانسوی دارد و در بین سال های ۱۸۸۶ تا ۱۸۹۱ ساخته شده است. رنگی روشن دارد و با ورودی بزرگ و پله هایی با ارتفاع کم از حاشیه خیابان و کلیسا نتردام جدا می شود.
در سمت چپ اداره پست، بازار کتاب است. سرتاسر این خیابان ، مغازه هایی با طراحی های زیبا به فروش کتاب می پردازند و در بین آنها هم کافه هایی با پذیرایی قهوه و چای سبز میزبان اندیشمندان و کتابخوانان این شهر است.
اگر کلیسای نتردام را دور بزنید در پشت کلیسا فروشگاه بن تان “Ben Than market” قرار دارد. این مرکز یکی از بزرگترین مراکز برند های معروف در هوش مین است.

 

 

%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%be%d8%b3%d8%aa

 

موزه شهر هوشی مین هم همانند دیگر ساختمان های شهر معماری فرانسوی دارد ودر حوالی سال ۱۸۸۵ بنا شده است. شما در این موزه می توانید تمام گذشته اجتماعی، فرهنگی؛ زیستی، سیاسی ویتنام را ببنید.

این موزه در حقیقت نمایشگاهی از تاریخ این کشور در گذر زمان است. در این موزه تندیس‌های برنزی ،سنگی و هنرهای دست ساز بسیاری از زمان‌های بسیار دور به چشم می‌خورد.در فضای بیرون موزه هم هواپیماهای استفاده در جنگ و حتی کلکسیونی از ماشین های قدیم چشم نوازی می کند.

ساختمان درخشانی که از همه سوی خیابان” نگوین هو Ngwen Hue” نمایان است. در حقیقت اداره دولتی مردم هوش مین است. این بنا که بازدید از آن عمومی نیست و جلوه ای ویژه در شب برای شهر هوشی مین سی تی دارد، برداشتی است از هتل de ville پاریس و در حقیقت این ساختمان یادگار دوران استعمار فرانسه است و در سال ۱۹۰۸ ساخت این بنای تاریخی به اتمام رسیده است.

گزارش و عکس: شادی کابیانی- آناهید نیوز


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."