• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۱:۵۵

یازدهمین جشن روز راهنما ۶ اسفند در موزه دفاع مقدس برگزار می شود


یازدهمین جشن روز راهنمایان همگام باشعار سال ۲۰۱۸ گردشگری و با گردهم آمدن مسئولان و فعالان گردشگری ششم اسفندماه در سالن اصلی موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

آناهید نیوز- گریگور قضاریان عضو- هیأت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی صبح امروز (۲۹ بهن ماه)در نشست رسانه ای که به منظور اعلام برنامه های یازدهمین جشن روز راهنمایان برگزار شد، گفت: روز جانی راهنما ۲۷ سال است که در دنیا جشن گرفته می شود.اما؛ در ایران ۱۱ سال است و نخستین بار توسط جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گرامی داشته شد.

 

 

راهنمایان

 

وی با اشاره به برنامه های جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در خصوص این روز بیان کرد: از طرف جامعه یک هفته به این امر اختصاص داده شده است و کارگاه ها و تورهای آموزشی برای راهنمایان برگزار خواهد شد.

عضو هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به ۲ نوع نوآوری در یازدهمین جشن روز راهنما توضیح داد: با توجه به شعار سال ۲۰۱۸ مبنی برگردشگری و صیانت از میراث فرهنگی و با توجه به اینکه راهنما نخستین فردی است که یک گردشگر با آن در ارتباط است سعی کردیم برنامه هایی در این زمینه برگزار کنیم.

اوبا اشاره به اینکه باید به جز جاذبه‌های میراثی و فرهنگی کشورمان باید جاذبه‌های جنگ و گردشگری سیاه نیز در ایران رشد بیشتری کند، اظهار داشت: موزه های جنگ یکی از مهمترین محل های این گردشگری است که یکی از برنامه های یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با محوریت موزه دفاع مقدس خواهد بود.
او بیان کرد: برنامه های یازدهمین جشن راهنمایان شامل ۲ گروه برنامه می شود. در گروه اول همایشی که روز ۶ اسفند در سالن موزه دفاع مقدس با حضور مسئولان و راهنمایان برگزار می شود و فرصتی است تا دغدغه و مشکلات راهنمایان گفته شود و مسئولان وافکار عمومی با شغل راهنما بیشتر درگیرو آشنا شوند.

وی به حلقه گمشده آموزش در گردشگری ایران اشاره کرد و توضیح داد: گردشگری ایران از ندانستن ها و آموزش ندیدن ها رنج می برد و برای این منظور جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برای تربیت سفیران فرهنگی همت برداشته است و درطول یک هفته جشن راهنمایان کارگاه های آموزشی و سفرهای آموزشی برگزار خواهد کرد.

او به برگزاری تور به دهکده سلامت در شهریار، برگزاری کارگاه های آشنا سازی با مقاصدکشورهای مختلف و همچنین تورهای تهرانگردی با حضور راهنمایان برجسته و مسلط به زبان های مختلف خبرداد..


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."