• تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۵۵

۱۷ هزار تومان سهم گردشگری از عوارض خروج/نامه نگاری برای نجات اساسنامه سازمان میراث فرهنگی


سهم ۱۷ هزارتومانی از خروج سفر و عدم واگذاری بناهای نفیس به شهرداری ها و موافق تعطیلی ۱۳ نوروز از جمله موارد مطرح شده معاون رئیس جمهور بود.

آناهید نیوز-علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی در حاشیه رونمایی از سر سرباز هخامنشی که پیش از ظهر ۱۵ مهر ماه در موزه ملی ایران برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص اساسنامه میراث فرهنگی و واگذاری بناهای تاریخی به شهرداری و همچنین حذف تعطیلی سیزده به در گفت: اصلاح اساسنامه دغدغه خود ما هم هست، موضوع به یکسال و نیم پیش مربوط می شود که از طریق کمیسیون کلانشهرها جلو رفت اما نماینده سازمان حضور نداشت اما آنچه در این مصوبه آمده به شهرداری ها اجازه می دهد در صورت موافقت سارمان نسبت به تملک بناهای تاریخی اقدام کند این به این معنا نیست که بناهای نفیس ملی را می توانند به تملک درآورند اما چون دغدغه هایی وجود داشت نامه ای با امضای بنده و وزیر راه و شهرسازی داریم تقدیم معاون اول رییس جمهور می کنیم تا اگر امکان داشته باشذ این لایحه به دولت برگردد و دغدغه های ما هم لحاظ شود.

 

 

عوارض خروج از کشور

 

او افزود: در مورد سیزده به در هم من چنین چیزی نشنیده ام، ما موافقیم این روز تعطیل بماند مطمعنیم نمایندگان تصمیمی نمی گیرند که به حوزه گرشگری خللی وارد شود.

وی درباره تعطیللات زمستانی هم گفت: وزیر آموزش و پرورش یا کلیات موضوع موافق است اما وزیر آموزش و پرورش در حال بررسی هستند که می توانند امسال اجرا کنند یا نیاز به مصوبه مجلس دارد.

مونسان درباره سهم گردشگری از عوارض خروج از کشور نیز بیان کرد: این سهم به ازای هر نفر تنها ۱۷ هزار تومان است.

وی درباره بسته حمایتی گردشگری نیز بیان کرد: در این باره اختلاف دیدگاهی بین آژانس‌های مسافری و هتل‌داران وجود دارد. هتل‌داران می‌خواهند از مسافران خارجی بر اساس نرخ ارز نهایی پول بگیرند ولی آژانس‌های مسافری کاملا برعکس این نظر دارند. بنابراین باید برای این مسئله تدبیری بیندیشیم.

عاون رئیس جمهور درباره رشد در گردشگری داخلی گفت: عید سال ٩٧ خوشبختانه رشد ٢٠ درصد را داشتیم که ٧۴ میلیون سفر اقامت داشتیم تا الان هم آمارهایی که بر اساس ضریب اشغال هتل ها داریم روند گردشگری داخلی به واسطه افزایش هزینه های خانوار کاهش پیدا نکرده است.

به دنبال تدابیری هستیم تا با کارت های گردشگری بتوانیم افزایش قیمت ها را جبران کنیم تا خدای نکرده گردشگری داخلی کاهش پیدا نکند.

وی در خصىوص برنامه های بلند مدت در بحث جذب گردشکر گفت: برنامه آن چیزی است که ما به عدد ٢٠ میلیون در سال ١۴٠۴ برسیم اما الان به ۵ میلیون رسیده ایم

مونسان درباره توافقات با بانک گردشگری گفت: توافقات با بانک گردشگری انجام شده و ٨۵٠ میلیاد تومان تسهیلاتی است که بانک گردشگری به حوزه گردشگری می آورد، ٧۵٠ میلیارد آن برای حوزه مردشگری داخلی و ١٠٠ میلیارد برای حمایت از دفاترخدمات گردشگری که در صورت نهایی اعلام می شود


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."